Ebru Yılmaz Kale | Gelgit | Galeri G-art

93 B izlenme  
3.11.2020

Ebru Yılmaz Kale

GELGİT

4 Nisan - 20 Mayıs 2018

Galeri G-art

Beyoğlu’nun anlamlı tarihi sokaklarından Kumbaracı Yokuşu üzerinde yer alan Galeri G-art, zamanın durduğu yapılar arasında çok özel bir heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Geometrik ve iç içe geçen formlar ile oluşturduğu konstrüktif yapılar ile tanıdığımız sanatçı Ebru Yılmaz Kale, sonsuzluğa uzanan bir devinim imgesi ile izleyici karşına çıkar. Hareket bu heykellerin en temel öğesidir ve seyircinin zihninde hareket süreklilik kazanır, form sonsuzluğa uzanır. 

Bir süredir üzerinde çalıştığı Gelgit serisinde; açıları değişen birbirinin aynı ahşap birimler titreşerek bir araya gelirken, kaçınılmaz bir şekilde kendilerinden farklı ve yeni formlara dönüşüyorlar, daha güçlü ve büyük bir bütünün parçası haline geliyorlar. Zıt yönlere çekme ya da zıt yönlerden gelme hallerinin karşılaşmasından, farklılıkların zenginleştirdiği yepyeni bir birlikteliğin uyumlu gücü açığa çıkıyor. Sivriliklerle kabullenişi, çırpınışla dinginliği, çarpışmayla dağılmayı harmanlayan bütün; kendini oluşturan parçalardan çok ve daha anlamlı formuna bürünüyor. 

Bilinenden yola çıkarak bilinmeyeni arama yolculuğu olan “GELGİT” sergisi 4 Nisan-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Beyoğlu Kumbaracı Yokuşu’ndaki Galeri G-art’ ta görülebilir. 

Açılış: 04.04.2018 Saat: 18:00 Yer: Galeri G-art
Kapanış: 20. 05.2018 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz