d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

EKAV-ARTİST New Generation 2 | Ekavart Gallery

107 B izlenme  
4.11.2020

EKAV-ARTIST New Generation 2
10 Mayıs - 3 Haziran 2016
Ekavart Gallery

 

Küratör: YALÇIN BİLGİN

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, 1991’den bu yana üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine büyük destek veren kurumların arasında yer alıyor. EKAV Vakfı kuruluşu olan Ekavart Gallery, ilki geçen sene düzenlenen ve bu yıl da 20 genç sanatçının eserlerinden oluşan “EKAV-ARTIST New Generation 2” isimli sergisine 10 Mayıs – 3 Haziran 2016 tarihleri arasında ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyor.

Serginin küratörlüğünü, yurtiçi ve yurtdışındaki özgün çalışmalarıyla adından söz ettiren eski bursiyerlerden Yalçın Bilgin üstleniyor. Bu sergide çalışmalarıyla yer alan bursiyerlerden Karis Deniz 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda en iyi deneysel film ödülünü almıştır. Dilara Mataracı Makedonya, Slovenya ve Hindistan’da düzenlenen uluslararası resim yarışmalarında 8 kez dünya birinciliği kazanmıştır. Ceyhun Topçu Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde araştırma görevlisi olarak görev yapmakta ve çalışmalarına devam etmektedir. Funda Caner 2013 yılında onur öğrencisi olarak mezun olmasının yanı sıra Sakıp Sabancı Başarı ödülüne layık görülmüştür. Bursiyerlerin bu başarıları EKAV’ı onurlandırmıştır.

Ülke genelindeki Güzel Sanatlar Fakültelerinden mezun ve hala eğitimine devam etmekte olan; resim, heykel, tasarım ve video gibi farklı disiplinler üzerine yoğunlaşan 20 genç sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan “EKAV-ARTIST New Generation 2” sergisinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden; Sezer Arıcı, Yalçın Bilgin, Funda Caner, Karis Deniz, İpek Emek, Tayfun Gülnar, Özge Kahraman, Caner Kaplan, Sefa Karakuş, Özge Kul, Dilara Mataracı, Ceyhun Topçu, Kağan Toros, Nuri Yıldız, Harran Üniversitesi’nden; Sevda Alat, Duygu Özkan, Muhsine Polat ve Hadice Sevdiren, Anadolu Üniversitesi’nden; Cihan Ersoy, Gazi Üniversitesi’nden; Fatma Avcılar’ın çalışmaları yer alıyor.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz