3dcb48cd-0eab-4c0c-8c19-3b578c324562.jpg

EKAV-ARTIST New Generation 3 | Ekavart Gallery

102 B izlenme  
5.11.2020
EKAV-ARTIST New Generation 3
25 Nisan – 3 Haziran 2017
Ekavart Gallery
Küratör: Yalçın Bilgin
EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, kuruluşunun 25. yılında, üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere karşılıksız burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine destek olmaya devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation 3” sergisi Ekavart Gallery’de 25 Nisan – 3 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.
Her biri alanında geleceğin önemli birer sanatçısı olma yolunda ilerleyen 25 yeni nesil sanatçının yapıtlarından oluşan serginin küratörlüğünü bu yıl da, fütüristik çalışmalarıyla adından söz ettiren eski bursiyerlerimizden Yalçın Bilgin üstleniyor. Vakfın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu birçok serginin ve etkinliğin yanı sıra; bursiyerlerimiz ile birlikte resim, heykel, enstalasyon ve videoart gibi farklı disiplinler üzerine yoğunlaşan genç sanatçıların yer aldığı “EKAV-ARTIST New Generation” sergi dizisinin EKAV Vakfı için ayrı bir önemi var.
Başarılı çalışmaları ve özgün tarzlarıyla ilgi çeken 25 genç sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan “EKAV-ARTIST New Generation 3” sergisinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden; Nurhan Altay, Sezer Arıcı, Yalçın Bilgin, Karis Deniz Kara, Çağdaş Erçelik, Sefa Karakuş, Özge Kul, Büşra Kölmük, İlke Kutlay, Dilara Mataracı ve Ceyhun Topçu, Harran Üniversitesi’nden; Sevda Alat, Hasan Hüseyin Bozan, Şerife Gül Çakmak, Neşe Karataş, Duygu Önal, Muhsine Polat ve Hadice Sevdiren, Bilkent Üniversitesi’nden Zeynep Sağır, Yeditepe Üniversitesi’nden Özge Kahraman ve Doruk Paksoy, Anadolu Üniversitesi’nden; Cihan Ersoy, Gazi Üniversitesi’nden; Fatma Avcılar, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden Kaleli École Nationale Supérieure des Beaux-Arts’dan Gökçe Çelikel, Université Paris Ouest’ten İmge Türüdü’nun çalışmaları yer alıyor.
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz