d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

EKAV-ARTIST New Generation ∞ "Sonsuzluğun İzinde" | Ekavart Gallery

117 B izlenme  
23.12.2023

EKAV-ARTIST New Generation ∞ "Sonsuzluğun İzinde" 

7 Kasım – 17 Aralık 2023

Ekavart Gallery

Ekavart GalleryEKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, kuruluşunun 32. yılında, üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine destek olmaya devam ediyor. Bu yıl sekizincisi düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation ∞” sergisini “Sonsuzluğun İzinde” ismi altında genç sanatçıların yapıtlarını bir araya getirerek sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e göre sanatçı “alnında ışığı ilk hisseden insandır.” sözü, serginin ruhunu ve temel temasını oluşturuyor. Her biri alanında geleceğin önemli bir sanatçısı olma yolunda, Atatürk'ün sanatın evrensel dilini yücelten sözlerinden ilham alan 18 yeni nesil sanatçı, sanatın sonsuz potansiyelini keşfetmek amacıyla farklı teknik ve disiplinlerden eserleriyle bu özel seçkide buluşuyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation ∞ | Sonsuzluğun İzinde”, sanatın evrensel dilini kullanarak, izleyicilere çağdaş sanatın çok yönlülüğünü ve sonsuz yaratıcı yolculuğunu deneyimleme fırsatı veriyor.

Küratör: Sezin Aksoy
Yer alan sanatçılar: Ahmet Hamdi Başsöz, Akın Ayaz, Bahar Posta, Damla Sandal, Doruk Paksoy, Durmuş Bahar, Ece Ebrar Sözkesen, Ekin Keser, Emirhan Özkök, Handan Akarsu, Muzaffer Tuncer, Nihat Sarıibrahimoğlu, Özge Kahraman, Özge Tan, Sesil Beatris, Şahin Yangır, Şerife Gül Çakmak ve Zeynep Kaynar.

 

 

Devamı

Seçtiklerimiz