d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Emre Namyeter-Şimdi Değil-Çağla Cabaoğlu Gallery

99 B izlenme  
7.11.2020
Emre Namyeter
"Şimdi Değil"
16 Haziran - 12 Temmuz 2014
Çağla Cabaoğlu Gallery
 
Sanatçı Emre Namyeter’in ‘Şimdi Değil’ adlı kişisel sergisi, 16 Haziran  – 12 Temmuz 2014 tarihleri arasında Çağla Cabaoğlu Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.
Çalışmalarının merkezine “görsel algı” ve onun varyasyonlarını yerleştiren Emre Namyeter,  izleyiciye algının, insanların çevresine anlam verebilmek için duyusal izlenimlerini organize edip, yorumladıkları bir süreç olarak tanımlanabileceğini gösteriyor. Bu noktada sanatçı formel olarak soyut sanata yakın gerçekleştirdiği çalışmalarıyla, izleyiciyi sadece tarihsel bir an’a değil, bir tür zaman-ötesine taşımaktadır. 
Emre Namyeter’in üretimlerinde yapılar, modülasyonlar ve titreşimler göz ve nesne ilişkisinden hareketle izleyicinin görme sürecini etkilemektedir. Bu süreçte, yapıtların nasıl olduğuyla değil, algı sürecinde, aslında “izleyicilerin” nasıl olduklarıyla ilgili olduğunu görülecektir. Çizgi, renk, biçim, hareket, örüntü ve dokuyu kullanarak Namyeter, izleyicinin her bir yapıtta kendi gerçekliğini oluşturmasını istemekte. 

Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz