d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

'Envelopes' Renèe Niklan

26 B izlenme  
13.11.2020

EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, Zarf formunu çeşitli tonlarda ve modlarda yorumlayarak, sanatsal mesajlarını özgün bir zarf yorumu ile ileten sanatçı Renée Niklan’ın eserleri 23 Mart – 17 Nisan 2010 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de izleyicilerle buluşuyor. İsviçre’de yaşayan Renée Niklan, Londra, Newyork ve Paris başta olmak üzere birçok farklı ülkede gerçekleştirdiği kişisel sergileri ile önemli koleksiyon ve müzelerde yer almaktadır.

Sanat eleştirmeni Guy Bezzaz’ın yorumuyla Renée Niklan: “New York'a uçarken bulutların arasında kocaman beyaz bir zarfın imgesini görmüştü. Bu bir mesaj taşıdı: ‘Tüm formlarında onu resmet’. O zamandan beri bu zarf, ikinci bir deri gibi hep ona eşlik etti.

Öncelikleri eğlenmek ve sıkmamaktır. Zarfları neşelidir, mutludur, coşku, umut, gülmece ve sevgi getirir. Sanatçı pek çok soru sorar ve zarf sahne önüne doğru sürülür böylece gezegeni gözlemlemekten doğan en önemli soruyu, yaşamsal soruyu dile getirir ya da hatta bağırır: “NEDEN?” Sanatçı için bu soru basit bir “?” ile özetlenmiştir.”

Zarflarını, deneyimlerinden ve hayal gücünden kaynaklanan mesajlarla doldurmaktan hiç bir şey alıkoyamaz onu. Sonra onları sizinle, bakanla ve ötesindeki dünyayla ilginç bir sanatsal yazışma oluşturmak için postalar.
Böylece, Zarfların Binbir hali, zarfların ruhu izleyiciye hediye edilmiş mesajlara dönüşür.

Ekavart Gallery 23 Mart- 17 Nisan 2010 tarihleri arasında size özel zarfınızı açmanız için Renée Niklan “Envelopes” sergisine davet ediyor.

Devamı

Seçtiklerimiz