d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Ferahnaz Pala Apdiç-Zamanında...-Galeri/Miz

162 B izlenme  
7.11.2020
Ferahnaz Pala Apdiç
"Zamanında..."
16 Nisan - 29 Nisan 2014
Galeri/Miz

Ferahnaz Pala Apdiç’in son dönem eserlerinden oluşan “Zamanında..” adlı kişisel sergisi 16 Nisan 2014’te Galeri/Miz’de sanatseverlerle buluşuyor. 
Sanatçı, çalışmalarına atfettiği zamanında kavramıyla bizi bu olgunun üzerinde yeniden düşünmeye davet ediyor ve bunun için farklı bilgi kaynaklarını kullanıyor. Önce uzak bir geçmişin izlerini sürüyor.  Dinozor fosillerinin çağrışımlarını, onların dünyada bıraktığı izleri tuvallerine taşıyor. İzler giderek resim sanatının içtenlikle sahiplendiği doku etkilerine dönüşüyor. Plastiğin diline ait olan doku, aynı zamanda sanatçının özelliğinde farklı bir kaynağa da işaret ediyor. 
Dokular soyut, figüratif formlara dönüşüyor. Yapıtın temeli çizgi kolaj tadına yaklaşan bir anlayışla formlaşıyor.
Samsun doğumlu Ferahnaz Pala Apdiç üniversite eğitiminin ardından ressam Zeki Kral ile başladığı resim çalışmalarına Devrim Erbil, Şule Ulusoy, Yusuf Taktak ile devam etti. Mahir Güven ile 4 seneye yakın çalışması sırasında sanat tarihi dersleri de aldı. Daha sonra Temur Köran ile de 4 sene çalıştı. Şu anda Mustafa Horasan ile birlikte grup atölye çalışmalarına devam etmekte ve ayrıca kendi atölyesinde de çalışmaktadır. 

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz