d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Ferruh Karakaşlı | İlk | Borusan Oto Dolmabahçe Sahne

67 B izlenme  
7.11.2020
Ferruh Karakaşlı
‘İlk’
15 Aralık 2014
Borusan Oto Dolmabahçe Sahne


Özel dikimin en önemli ismi Ferruh Karakaşlı, kişiye has dikim hissi veren ve uygun fiyatıyla daha geniş kitlelere hitap eden ilk hazır giyim koleksiyonunu 15 yıldır gizli kalan tabloları ile birlikte "İLK" adı altında tanıttı. BMW 7 Serisinin yeni motor seçeneği de Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de gerçekleşen gecede iş, sanat, moda ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri ile buluştu.
 
Özel dikim üstadı Ferruh Karakaşlı, bu güne kadar yapılmamışı yaptı ve özel dikim kodlarından yola çıkarak “FK Ready” isimli bir hazır giyim koleksiyonu hazırladı. Giyende özel dikim bir parçayı giymiş hissi uyandıran koleksiyon, kesim ve detaylarıyla diğer hazır takım elbiselerinden ayrılıyor. 
Daha ulaşılabilir bir fiyat aralığında sunulan “FK Ready” koleksiyonu, yeşil ve mercan tonları, kaz ayağı ve Prince de Galles desenleriyle dikkat çekerken, özel kalıplarda hazırlanan jean pantolonların içlerinde Osmanlı dönemine ait basma kumaşlardan detaylar gizleniyor. Çok özel düğmelerle farklılaşan koleksiyon parçaları, aslında aynı görünen parçaların bile detaylarda birbirlerinden farklılaşarak hazır giyimde yaratılan özel dikim hissini güçlendiriyor. 
 
Karakaşlı, “Bir resim gibi, ısmarlama takım elbise üretimi, meşakkatli, zaman isteyen ve neticede eşsiz bir ürün ortaya çıkartan bir süreç. Bu ürünün detaylarını, kuplarını, farklılığını, ortaya çıkan özgün ürünleri, daha uygun fiyatlarla daha geniş kitlelere ulaştırmayı ve hatta erkekleri bir beden daha zayıf gösteren kup geliştirmeyi başardım. ‘FK Ready’ hazır giyim koleksiyonu işte böyle ortaya çıktı.” diyor. FK Ready, detayları ve ulaşılabilir fiyatlarıyla özellikle yenilikçi, dinamik, genç, yaratıcı, şehirli erkeklerden oluşan daha geniş bir kitle tarafından büyük ilgi görüyor.
15 Aralık 2014 tarihinde Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de, FK Ready koleksiyonu tasarımcının 15 yıllık birikiminin eseri olan, ilk kez görücüye çıkan tablolarıyla ve yeni motor seçeneğiyle BMW 7 Serisinin sunulduğu özel bir gecede tanıtıldı. Birbirini renkler üzerinden tamamlayan hazır giyim koleksiyonu ve tablolar, ‘ilhamı sanattan alan moda’ kavramından yola çıkarken, davetlilere yakından tanıtılan BMW 7 Serisi gecenin teknolojik tarafını vurguladı.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz