d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Figürler Karnavalı

16 B izlenme  
27.01.2021

TUNCAY TAKMAZ’DAN AYNI ANDA İKİ YENİ SERGİ:
FİGÜRLER KARNAVALI

Çok yönlü ressam Tuncay Takmaz’ın rengarenk sergileri Figürler Karnavalı 2 Kasım’da iki ayrı galeride açıldı.

Galeri Kent ve Niş İstanbul’da aynı anda başlayacak iki sergi 27 Kasım’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergide Tuncay Takmaz rengarenk aşırı yorum ve yorumsuzluğu kendi dünyasında bir araya getiriyor.

Son yılların gözde genç ressamlarından Tuncay Takmaz yeni sergisi ile sanat gündemini tekrar meşgul edecek. Figürler Karnavalı adlı sergilerde Tuncay Takmaz’ın çok renkli dünyasına yüzlerce farklı yorumla ve renkle anlatılan kediler ve figürler eşlik ediyor.

Tuncay Takmaz’ın son bir yıldır yoğun biçimde hazırlandığı sergi Durmuş Akbulut’un ifadesi ile şöyle: “Düz bir tuval. Rastgele serpiştirilmiş figürler. İnsanlar, balıklar, çiçekler, hayvanlar… Kimin neyle ve nasıl bir ilişki kurduğu meçhul. İnsan figürlerinde gözler ve ağız aşırı belirgin, hatta karikatürleştirilmiş. Kedi başlı insanlar ve insan bakışlı kediler her yerde… Doğuştan sakat erkek ve kadınlar… Şizofrenik jestler. İğne atılsa yere düşmeyecek bir kalabalık. Tuhaf bir müziğin ritmiyle her biri bağımsız jestler çizen figürlerden oluşma gerçek bir Ortaçağ karnavalı…

2 Kasım 2011 tarihinde Galeri Kent ve Niş İstanbul’da aynı anda açılacak olan sergiler yaklaşık bir ay devam edecek.

2-27 Kasım 2011
Açılış: 2 Kasım Çarşamba, Saat:18:00 -20:30

Devamı

Seçtiklerimiz