d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Funda İyce Tuncel-Zamansız Anlar-Niş Art Gallery

131 B izlenme  
10.12.2020

Funda İyce Tuncel
Zamansız Anlar
18 Aralık - 1 Ocak 2013
Niş Art Gallery

‘’Zamansız anlar’’  Evet … herşeyi  o kadar hızlı tükettiğimiz bir çağda yaşıyoruz ki ,sevdalar sanal, acılar günlük, her  anı  sanki bir ‘’zaman makinesi ‘’mantığıyla yaşayıp ,geçiştiriyoruz. Yeterince hissetmeden  duyumsamadan  , bir an evvel yaşanıp bitmeliymişçesine  alelacele yaşıyoruz hayatlarımızı , hayallerimizi ,kaygılarımızı, umutlarımızı ,sevdalarımız, hüzünlerimizi…
Ben bu resimlerimde zamanı doya doya yaşadım ,hissettim sizlere de yaşatmaya ,hissettirmeye çalıştım….Hayatlarımız o kadar değerli ki ,günlük koşuşturmalarımız ,çabalarımız ,çırpınışlarımız…
Anları kaçırmamıza sebep olmasın  ,yarın olduğunda dün kaygısı yitip gitsin ,her gün yeni bir aşkla başlasın hayatlarımız ,var olmanın ,olabilmenin mutluluğuyla, nefes almanın en büyük erdem olduğunun bilinciyle hazmetmeliyiz  anlarımızı ,anılarımızı…..
Renklerimle ,fırça vuruşlarımla, dokularımla ,yüreğimle ; ben yaşadığım her ‘’an’’ımı ,çığlığımı  zerrelerime kadar hissedip ,resimlerimle sizlere sunuyorum.
Yaşam bize ne sunarsa sunsun zamansız yaşamamalıyız anlarımızı
Varız ve varolacağız.Sanatla, aşkla, erdemle,….
Funda İyce Tuncel’in ‘’Zamansız Anlar’’ isimli sergisi 18 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında Niş Art Galeri ‘de izlenebilir.

Müzik:Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz