Gamze Çamoğlu | Kadın ve Doğa | Art212

129 B izlenme  
1.09.2023

Gamze Çamoğlu

“Kadın ve Doğa”

7-12 Mart 2022

Art212

Gamze Çamoğlu’nun yağlıboya ve karışık teknik kullanarak yarattığı çalışmalarından oluşan resim sergisi 07-12 Mart 2022 tarihlerinde Kadırgalar Caddesi ART 212 Sanat Galerisi, Nişantaşı, İstanbul adresinde gerçekleşmektedir.

Ekolojik uyumun temelde insanın kendi doğasını keşfetme, özüne dönme, ve kendi gerçekliğini fark etmenin en içten halini yansıttığını belirten Çamoğlu, insanlığın ortak mirası olan çevrenin yaşamsal önemini vurgular ve “ Kadın ve Doğa” adını verdiği bu ilk kişisel sergisinde, sanatsal yaratıcılığını, ekolojik dengeyi esas alan çevre bilincine dikkat çekmek için büyük bir istekle kullanır.

Uzun süre ormanda bırakılarak, doğanın eskitme, çürütme, değişim yetileri ile harmanlanan çalışmalarında, doğa ile içiçe ve uyum içinde olmaya çalışmasının izleri rahatlıkla görülmektedir. Kullandığı renk paletini, özenle, doğanın sunduğu renklerden oluşturmuş, mevsimsel farklılıklarla belirginleşen ara tonları da göz önüne alarak, çalışmalarını bezemiştir 

Gamze Çamoğlu, yarattığı tablolarda, kadının şefkatli koruyuculuğu ve doğurganlığını doğanın hiç vazgeçmeden yeniden doğuşu ve kendini yenilemesi ile özdeşleştirmiştir. Çamoğlu, doğayla ilişkisini kopartan insanoğlunun düştüğü yalnızlık ve kaygının, ekolojik denge ve ahenk oluştuğu oranda, iyileşeceğine inanır. Sanatında insanın doğa ile olan duygusal bağına dikkat çekmek isteği vardır. Bu bağın kuvvetlenmesi için bilinçlenmeye ve doğanın değişim, dönüşümünün kuvvetini hissedebilmeye davet eder sanatseverleri. 

Gamze Çamoğlu “kadın ve Doğa” Resim Sergisi 07-12 Mart 2022 tarihleri arasında ART212 sergi alanında sanatseverlerle buluşacaktır.

 

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin