Geleceğe Işık | F Sanat Galerisi

114 B izlenme  
13.06.2021

Geleceğe Işık

28 Nisan 2021- 31 Mayıs 2021

F Sanat Galerisi

F Sanat Galerisi her yıl sosyal sorumluluk projesi olarak bir sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu yıl da Paylaşma ve Dayanışma Platformu Derneği (PAYDA) yararına yapılacak karma sanat sergisi 28 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir. 

PAYDA ülkemizin çağdaşlaşma hedefine ulaşmasının ancak birlik içinde hareket ederek mümkün olacağına inanmakta ve çeşitli toplumsal kesimlerinden gelen gönüllü katkısıyla büyümektedir. Derneğin kapsamlı projelerinde öncelikle kız çocuklarının eğitimi ve kariyer yönetimi süreçlerinde destek olunmaktadır. Burs ile sınırlı olmayıp etkileşimi öne alan programdan bu yıl Batman, Diyarbakır, İstanbul, Malatya, Mardin, Nevşehir ve Sakarya’dan 240 öğrenci yararlanmakta olup, programın ilk mezunları geniş bir yelpazeye yayılan mesleklerde çalışma hayatındaki yerlerini almış bulunmaktadır. PAYDA ayrıca okullar-arası çeşitli programları yapılandırarak gerek öğrenciler gerekse eğitimciler ve kurumlar arasında teknik ve sosyal akışı güçlendirmektedir. Onuncu yılını geride bırakan PAYDA ağırlıklı olarak gençler ve kadınlara yönelik olsa da bu kesimlerle sınırlı olmayan programlarıyla toplumumuz içinde kalıcı dostluk köprüleri kurulmasını sağlamaktadır.

Katılımcı sanatçılar: Ahmet Özel, Ahmet Yeşil, Ayşe Güzelçiftçi, Bahar Kocaman, Bahri Genç, Banu Taşkent, Berna Erkul, Burcu Erkal Salman, Çiğdem Öz, Devrim Erbil, Ebru Eryılmaz, Erkan Yaprakkıran, Esra Meral, Feza Güvenal, Figen Batı, Füsun Aydoğan, Füsun Çağlayana, Gülten İmamoğlu, Hülya Düzenli, Hülya Küpçüoğlu, Hülya Yazıcı, İclal Erentürk Güçsav, Kadir Aslan, Malik Bulut, Maria Kılıçlıoğlu, Mehmet Babat, Muhterem  Pakyürek, Murat Kurt, Mustafa İlik, Müfit İşler, Neslihan Demircioğlu, Nilay Büyükişleyen, Nurdan Örücü, Nurgül Ulu,  Özge Gürkan, Ruşen Eşref Yılmaz, Sıla Güven, Simge Milli, Sinan Dağ, Tülin Onat, Yasemin Yeltek, Zahit Büyükişleyen, Zeynep Çopur. 

Pandemi kuralları gereği sergi randevu alınarak gezilebilecektir. 

Devamı

Seçtiklerimiz