3dcb48cd-0eab-4c0c-8c19-3b578c324562.jpg

Gelecek Kadındır-Ekavart Gallery

185 B izlenme  
10.11.2020
“Gelecek Kadındır”
11 Mart – 5 Nisan 2014
Ekavart Gallery
 
 
 
EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, Gelecek Kadındır adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Çağdaş sanatçılarımızdan önemli bir seçkinin yer alcağı sergi 11 Mart – 5 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleşiyor.
 
Gelecek Kadındır: Hepimizin yürekten inandığı bu cümleyi sanatçılarımız aynı içtenlikle ürettikleri farklı disiplinlerdeki yapıtlarıyla taçlandıracaklar. Geleceğin kadınlarına adanan bu sergide yer alan sanatçılar:
 
Balkan Naci İslimyeli, Bedri Baykam, Bubi, Genco Gülan, Gökhan Balkan, Kezban Arca Batıbeki, Nihal Tanpolat, Server Demirtaş
 
Bugün binlerce yıl süren eril egemenlik tüm dünyada güç kaybediyor. Nedeni günümüzün korkutucu tablosu: savaşlar, ırkçılık, doğa yıkımı, cinsel ayırımcılık ve bunların hem nedeni hem sonucu olan küresel para imparatorlukları... Gerçekte erkekler açıkça itiraf edemeseler de, sürüldükleri bu acımasız savaş alanını terk etmek istiyorlar; Güç peşinde harcanan bir yaşam, yitirme korkusu, yalnızlık, sahtelik ve düşmanlıklarla kuşatılmak onları da bunaltıyor.
 
Hepimiz gelecek için daha yavaş, daha insancıl, daha hoşgörülü ve doğaya açık bir dünya istiyorsak, yaşam, sevgi ve huzuru her şeyin önüne koyuyorsak, şunu apaçık görmeliyiz; Gelecek Kadındır... Onlar yavrularını, çiçeklerini, tüm canlıları ve erkeklerini korudukları gibi dünyayı da koruyacaklardır. Dünya onlarla dostluğa ve aşka zaman ayırabilecektir. Ama kadınlar da erkeklerin güç ve iktidar oyunlarını yinelerler ise gelecek için hiç bir şansımız kalmamış demektir... Sanat umut etmek ve o umut için savaşmaktır. Bu sergi ortak bir gelecek umuduyla kadın ve erkek sanatçıların dayanışması içinde Dünya Kadınlar Günü için hazırlandı. Yeni bir dünya için yeniden ve hep birlikte söylüyoruz; Gelecek Kadındır...
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz