973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

Genç Koleksiyonerler 2 | Elgiz Müzesi

102 B izlenme  
6.11.2020
Genç Koleksiyonerler 2
27 Mart - 16 Mayıs 2015
Elgiz Müzesi

 
Elgiz Müzesi, 27 Mart 2015 tarihinde, ikincisini organize ettiği dört genç çağdaş sanat koleksiyonerden derlenen ‘Genç Koleksiyonerler 2’ sergisini açıyor.
Son yıllarda dünyada ve Türkiye’de çağdaş sanat koleksiyonerliği dikkat çekiyor. Bireylerin özellikle çağdaş sanata gönül vermeleri sanatın hızlı bir şekilde gelişmesini ve Türk sanatının küreselleşmesini destekliyor. Elgiz Müzesi’nin misyonu, sanatı desteklemek, sanatçıların işlerini görünür kılmak ile kendi koleksiyonunu ve sanata ivme katan diğer koleksiyonları sergilemektir. 
‘Genç Koleksiyonerler 2’ sergisi Türkiye’nin yakın kuşak koleksiyonerlerinin eserlerini sanatseverlere paylaşıma açıyor. Her bir koleksiyonerin öyküsü, duygusu ve vizyonu ile bilinmeyeni ve görünmeyeni keşfe davet ediyor. Geçen sene merak ve heyecan uyandıran sergi, yakın kuşak çağdaş sanat koleksiyonerlerine ışık tutuyor. Katalogda, koleksiyonerlerin deneyim ve tutkularını anlattıkları metinler serginin ortak ruhunu barındırıyor.   
Küratörlüğü Marcus Graf’ın üstlendiği sergide, davet edilen koleksiyonerleri temsil eden eserlerden bir seçkinin yanında ilk alımları da izleyicilere sunuluyor. 
Koleksiyoner Şeli-Alber Elvaşvili, İrem-Sina Kınay, Billur-Atilla Tacir ve Billur-Atilla Tacir koleksiyonlarından oluşan sergi 16 Mayıs’a kadar görülebilir. Sergi çerçevesinde müzede yan etkinlikler de düzenlenecektir.
Sergide eserleri yer alan sanatçılar: Arzu Akgün, Ramazan Bayrakoğlu, Cecil Beaton, Marius Bercea, Mel Bochner, Taner Ceylan, İsmet Doğan, Murat Germen, Ahmet Doğu İpek, Azade Köker, Temür Köran, Friedrich Kunath, Fikret Mualla, Ahmet Oran, İrfan Önürmen, Seçkin Pirim, Leopold Rabus, Antoine Roegiers, Jiang Shuo, Daniel Sinsel, Ömer Uluç, Ebru Uygun, Mehmet Ali Uysal, Andy Warhol, Cao Xiaodong, Zhu Yi Yong ve Chen Yu.

Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin