d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Genç Yeni Farklı 4 - CDA-Projects

79 B izlenme  
5.07.2013
Genç Yeni Farklı 4
22 Haziran - 27 Temmuz 2013
CDA-Projects

Genç sanatçılar seçkisi Genç Yeni Farklı’nın dördüncüsü Mısır Apartmanı’ndaki Cda-Projects’de açılıyor.
Başvuruların her yıl değişik ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildiği Genç Yeni Farklı-IV’ün bu yılki seçimleri, Ali Akay başkanlığında Claude Closky, Seza Paker ve galeriyi temsilen Burçak Bingöl tarafından gerçekleştirildi. 
Genç Yeni Farklı-IV’ün bu yıl seçilen 16 genç sanatçısı, fotoğraftan videoya, resimden performansa uzanan bir malzeme çeşitliliğiyle, bireysel ve toplumsal konulara olduğu kadar şehir yaşamı ve çevreyle olan ilişkileri çalışmalarıyla irdeliyorlar. Bu yıl seçkide Asliemk, Ayşe Kurşuncu, Beril Gür, Buğra Erol, Can Akgümüş, Cem Aktaş, Gizem Karakaş, Güler Aşık, H. Çağlar Kırtı, Sarp Kerem Yavuz, Seda Yıldız, Şafak Gürboğa, Şeyda Ünal, Simone Bailey, Tuğba Çeliktir ve Zoe Baraton’un çalışmaları yer alıyor. 
Cda-Projects tarafından ülke genelinde yapılan açık çağrıyla duyurulan ve gençlere destek amaçlı olarak gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor. Genç sanatçıları desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı serg Genç Yeni Farklı-IV adıyla, 27 Temmuz tarihine kadar Mısır Apartmanı’ndaki Cda-Projects’de izlenebilir. 

Sanatçılar:
Can Akgümüş, Cem Aktaş, Güler Aşık, Simone Bailey, Zoé Baraton, Tuğba Çeliktir, Buğra Erol, Şeyda Ünal & Fatma Hasbolat, Beril Gür, Şafak Gürboğa, Gizem Karakaş, Ayşe Kurşuncu, H. Çağlar Kırtı, Aslie Mk, Sarp Kerem Yavuz, Seda Yıldız

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz