8fe14646-e6ed-4c96-9fdc-895b32f1cc7c.png

Gül Ilgaz | Kırılma Noktası | Millî Reasürans Sanat Galerisi

106 B izlenme  
31.10.2020

Gül Ilgaz

Kırılma Noktası 

8 Ekim 2020 - 23 Ocak 2021

Millî Reasürans Sanat Galerisi

 

Gül Ilgaz’ın, “Kırılma Noktası” sergisi 8 Ekim 2020 - 23 Ocak 2021 tarihleri arasında Millî Reasürans Sanat Galerisi’nde izlenebilecek. Sergi için hazırlanan kitabın metni Beral Madra tarafından kaleme alındı. Madra, Gül Ilgaz’ın tüm üretim serüveni üzerine odaklanıyor.

 

Gül Ilgaz’ın Millî Reasürans Sanat Galerisi için hazırladığı sergide yeni işlerinin yanı sıra daha önce farklı yerlerde izleyiciye sunduğu video ve fotoğraflarından oluşan biyografik seçkisi izleyeni karşılıyor. Sanatçının yeni sergisinde kullandığı imgelerin köklerini bu seçkide bulmak ve imgelerin izini sürmek mümkün oluyor. Böylelikle Ilgaz’ın kendi sanatsal geçmişinden bugüne taşıdığı süreçlerdeki süreklilik ve ayrışmalar gözlemlenebilir hale geliyor.

 

Galerinin ana mekânında sanatçının en son üretmiş olduğu fotoğraf, video, mekân ve ses düzenlemeleri bir bütün oluşturacak şekilde yer alıyor.

 

Sergiye ismini veren kırılma noktası, kopuş olarak değil, süreklilik gösteren dönüm noktaları olarak karşımıza çıkıyor. Sanatçı sadece kendi kişisel dünyasını yansıtmakla kalmıyor aynı zamanda içinde yaşadığı toplum ve zamana ait günümüz insanının duygu durumlarını da kullandığı metaforlar ve imgeler aracılığı ile izleyiciye yansıtıyor. Dolayısıyla izleyicinin görsel bir deneyimin hayli ötesinde paylaşıma girebileceği bir sergi, izleyenleri bekliyor.

 

Sergi 8 Ekim 2020 – 23 Ocak 2021 tarihleri arasında Millî Reasürans Sanat Galerisi’nde izlenebilir. 

Devamı

Seçtiklerimiz