3ed9bb05-596e-4bd5-bdad-96342b793089.jpg

Gürbüz Doğan Ekşioğlu | Benim Kedilerim | Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi

85 B izlenme  
5.11.2020
Gürbüz Doğan Ekşioğlu
Benim Kedilerim
21 Ekim – 23 Kasım 2017
Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi
 
Resimleri dünyanın en önemli dergilerinden “The New Yorker” ve “Forbes”de kapak olan, iki resim “UNICEF” tarafından kartpostal olarak yayımlanarak üç yüz bin adeti dünyanın her yerine dağıtılan, uluslararası üne sahip sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun en önemli yapıtlarından oluşan özel bir seçki “Benim Kedilerim” adıyla, sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu’nun küratörlüğünde Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde, 21 Ekim Cumartesi açılıyor.
 
Bugüne kadar 27’si uluslararası, 44’ü ulusal olmak üzere 71 önemli ödülün sahibi olan sanatçının en ünlü kedi resimleri Eskişehirli sanatseverlerle buluşacak. Sanata değer katmak anlayışıyla iddialı sanatsal etkinlikleri kentine taşıyan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt: “Hem estetiği hem anlamı hem de mizahı öne çıkararak, kendini vae eden ünlü sanatçımız Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nu en önemli temalarından olan kedileriyle konuk etmek, sanat şölenimizi daha da şenlenlerdi.” diyerek, Odunpazarı ilçesinin sanatın şölen alanı olduğunu vurguluyor.
 
Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun kedi resimleriyle birlikte, dünyaca ünlü sanatçıların kedi söylemi aforizmaları da sergide yer alacak. “Benim Kedilerim” Segisi 23 Kasım’a kadar izlenebilecek.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz