d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Hayaller Engel Tanımaz | Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi Çocuk Yaz Kampı | Sapanca Doğapark

120 B izlenme  
5.11.2020
 
"Hayaller Engel Tanımaz"
Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi
 Çocuk Yaz Kampı
16 Ağustos – 21 Ağustos 2015
Sapanca Doğapark
 
2008 yılında Ahmet Şahin tarafından kurulan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi her yıl dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıları Sapanca’daki Doğapark Sanat Çiftliği’nde buluşturuyor. Kısa sürede başarıları ile dikkat çeken sanat kolonisinin bu sene 7.si düzenlendi ve şimdiye kadar 48 ülkeden 495 sanatçıyı bir araya getirdi. Koloni, Tüyap Uluslararası Sanat Fuarı tarafından verilen ‘Sanatsever Kurum Onur Ödülü’ ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından verilen ‘TÜRKSOY 20. Yıl Madalyası’na layık görüldü.
 
Zamanını ülkemizde sanatın gelişmesine, sanatçıların desteklenmesine ve geleceğin sanatçılarının yetiştirilmesine adayan Sanatsever Ahmet Şahin önderliğinde her yıl Sanat kolonileri, sergiler, sanat kampları ve MEB işbirliği ile Türkiye genelinde resim yarışmaları düzenleniyor. Bu etkinliklerin bir ayağı olan çocuk sanat kampı bu yıl da Türkiye genelinde herhangi bir engelinden dolayı destek eğitime ihtiyacı olan ve Özel Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim alan 50 öğrenci ve öğretmenlerini, Sapanca’daki Doğapark Sanat Çiftliğinde, Ressam ve Sanat Eğitmeni, Sapanca Portakal Çiçeği Çocuk Resim Yarışması ve Etkinlikleri Koordinatörü Nurdan Likos’un programladığı sanat haftasında bir araya getiriyor. 
 
Etkinlik kapsamında, alanlarında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde Resim, Heykel, Fotoğraf, Ritim ve Drama atölyelerinin yanı sıra müze ve hayvanat bahçesi gezileri, konser, konferans ve film gösterimleri de yer alıyor. Çeşitli sürprizlerin çocuklarımızı beklediği kamp, sanatın farklı dalları ile onları tanıştırarak, gelecekteki hedeflerini belirlemede ve bu hedeflere ulaşmak için izleyecekleri yolda onlara ışık tutacak.

16-21 Ağustos tarihleri arasında Sapanca Doğapark Sanat Çiftliği’nde yapılacak Çocuk Sanat Kampı hayalleri engel tanımayan misafirlerini ağırlayacak.
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz