728x90.jpg

Hülya Küpçüoğlu-Yeşilçam,Sinema-S-Art by Sürmeli

149.697 izlendi
Hülya Küpçüoğlu
#Yeşilçam #Sinema
11 Nisan - 27 Nisan 2014
S-Art by Sürmeli

 
Açıldığı günden itibaren, Türk sanatının en değerli sanatçı ve  eserlerini ağırlayan S-ART by Sürmeli’ de Yeşilçam havası esiyor. Hülya Küpçüoğlu’ nun yeni sergisi “#Yeşilçam #Sinema” sergisi 10 Nisan Perşembe günü, saat  18:00’ de başlıyor. Sergi, sanatçının  2011-2014 yılları arasında yaptığı resimlerden oluşuyor. Sergide, Yeşilçam’ ın sevilen simalarının portreleri, film sahneleri ve filmlerde sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz Piyer Loti, Haydarpaşa gibi mekanlar ile  geçmişi günümüze taşıyor.
Küpçüoğlu, özgün üslubu çerçevesinde görmeye alışkın olduğumuz figürleri, güncel bir dil ile yorumluyor.  Canan Beykal’ ın sergi katalog yazısında belirttiği üzere ‘Hülya Küpçüoğlu’ nun yeni sergisi bir yandan Duchamp’ ın hazır nesneleri kullanmasıyla, diğer yandan Warhol ve Pop sanatın ikonseviciliğiyle  ve kolaj tekniklerinin sanata uygulanışıyla yakından ilişkilidir.’ 
Hülya Küpçüoğlu’ nun  #Yeşilçam #Sinema sergi açılışı, 10 Nisan Perşembe günü, saat 18:00 ile 20:30 arasında Sürmeli İstanbul Hotel’ in ev sahipliğinde gerçekleşecek. Sergi, Film-San ve Necip Sarıca’nın katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. Resim satış gelirinin belli bir miktarı Film-San’ a verilecektir.
 
Hülya Küpçüoğlu’ nun #Yeşilçam #Sinema sergisi, S-ART by Sürmeli sergi salonunda  27 Nisan tarihine kadar izlenebilir. 
Müzik:Müzikotek
 


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG