İç Görüler | Galeri/Miz

96 B izlenme  
5.11.2020
İç Görüler
9 Mayıs - 23 Haziran 2017
Galeri/Miz
 
Galeri / Miz, 9 Mayıs – 23 Haziran 2017 tarihleri arasında Nezih Çavuşoğlu’nun düzenlediği “İç Görüler” başlıklı karma sergisine ev sahipliği yapıyor.
Sergide, Bahadır Çolak, Eyüp Ataş, Gülten İmamoğlu, Tuncay Topçu,Nezih Çavuşoğlu, Nilay Özenbay, Şükrü Karakuş, Şebnem Keçeli, Nurdan Likos, Yiğit Yazıcı ve Pınar Du Pre’nin yapıtları yer alıyor.
İÇ GÖRÜLER
‘’İnsanoğlunun varoluşu ile birlikte çıktığı yaratıcı yolculuk, kayda geçmek, tarif etmek, estetik değer katmak, işlev kazandırmak gibi pek çok amaca hizmet etmiş ve bu yolculuk ruhsal ihtiyaca cevap verme noktasına vardığında Sanatla zanaatın farkı ortaya çıkmıştır.
 
Sanatçı, yaratım güdüsüne sahip olarak doğan bir ruhtur. Duyularını, duygularını, acılarını, sesleri, aydınlıkları, karanlıkları not eden bir hafızaya sahiptir. Tüm yaşanmışlıkları düşünce ve fikir olarak harmanlar. Neyi, neden yaptığını anlama çabası ve yetisine sahiptir. Bu bir tür içsel hesaplaşma, sorgulama ve yüzleşmedir. Tüm bu çabalar evrenin sırlarını çözmeye yöneliktir. Buna İÇ- GÖRÜ deriz.
 
Bu yapıya sahip sanatçıların ürettiği ve adına sanat dedikleri her şey sanattır.
 
Eserlerinin rafine bir estetiğe sahip olması, özgün yapısı ve barındırdığı samimiyet, Sanatçıların İÇ-GÖRÜ yetisinden kaynaklanır ve bu yüzden ürettikleri eserler EŞSİZ, BENZERSİZ, DEĞERLİ VE BİRİCİKTİR.’’ NEZİH ÇAVUŞOĞLU
 
Sergi 23 Haziran tarihine kadar Galeri Miz’de izlenebilir.
Galeri / Miz
Çağdaş sanat için bir platform olma hedefiyle açılan Galeri / Miz, 19 Ekim 2011 tarihinde İstanbul Teşvikiye’de açıldı. Çağdaş Türk sanatının yanı sıra uluslararası sanatı da sergilemeyi mekân politikası olarak belirleyen Galeri / Miz, yerleşik sanatçılar için olduğu kadar genç sanatçılar için de bir mekân olma özelliği taşıyor. Çağdaş ve modern sanatı sergilemenin dışında alanlarında seçkin konukların katıldığı söyleşi programları ve güncel sanat konularında hazırladığı seminer programlarıyla İstanbul kültür ortamında yerini alıyor. Galeri / Miz, tüm kültür kurumlarıyla işbirliğine açık olarak sosyal sorumluluk projeleri yapıyor.

Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz