İlahi Dönüşteki Sırlı Dünya - Gülçin Anıl

27 B izlenme  
10.03.2021

Sanatı ve sanatçıyı desteklemeyi kendine ilke edinen Dibeklihan Sanat Köyü, sanatçı Gülçin Anıl’ın “ilahi dönüşteki sırlı dünya” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Zerrin Ulusman tarafından yapımcılığı üstlenilen, eser- mekan bütünlüğü vurgulanarak sergi mekanı olarak seçilen Dibekli han, Orhan Kemal avlusu, 4 – 16 Eylül tarihleri arasında, sergi konseptiyle ilgili çeşitli performansları da içeren bu sergiye, tüm Bodrumluları ve Bodrum’da olanları bekliyor.

Gülçin Anıl, Bodrum’da gerçekleştirdiği 6.kişisel sergisi olan “ilahi dönüşteki sırlı dünya” da, Mevlana’nın öğretisinden güç alarak, törensel ibadet halkası olan sema halini kendi bilgi birikimi ve uslubuyla sanatseverlerle paylaşıyor. Daha önce ilk kez İstanbul’da izleyicilerin beğenisine sunulan ‘Dönüş’ temalı eserler, Ankara, Konya, Bursa ve İstanbul’da, Mevlana’nın 800.doğum yıldönümü kutlamalarıyla eşzamanlı olarak Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisinde sergilenmiş olup,4 – 16 Eylül tarihleri arasında ilk defa Bodrum’da Dibekli han’ da sergilenecektir.

GÜLÇİN ANIL, geçirdiği yaşam ve bu yaşam parçalarına yansıyan “Martılar ve Tekneler”, “İnsan ve Müzik” , “Kanatlı Kadınlar”, “Ana Tanrıçalar”, “Bereket”, “Budhalar” ve ”Dans” serisinden sonra farkındalıklarının sonucu olarak ortaya çıkan “Semazenler” serisiyle, Mevlana’nın öğretisi ve tuvalin üzerinde denetleyemediği elinin enerjisini birleştirerek evrenin ruhuna karışmasını, oradan da insanlara geçmesini diliyor. Bu sergi tüm izleyenlere, içeriğinde gerçekleştirilecek ( canlı sufi müzik dinletisi- video gösterileri-Mevlevilik üzerine konferans..) olan görsel ve dinletilerle bütünleştirilerek,bir hal,bir hayat,bir ses,bir nefes verecektir.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin