973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

İnsan Eli | AYN Art Gallery

80 B izlenme  
3.11.2020

İnsan Eli

27 Mart – 20 Mayıs 2018

AYN Art Gallery

Form ve içerik birlikteliğinde güzelin altını çizen AYN Design bünyesinde kurulan, dinamik, yenilikçi ve şehirden ilham alan AYN Art Gallery’nin yeni sergisi İnsan Eli / Human Touch, 20 Mart tarihinde açılıyor.

Birbirinden farklı teknik ve malzeme kullanımlarına sahip dört sanatçının; malzemenin verdiği ilham, sanatçının seçimleri, malzemeye dokunuşu, ruhuyla bütünleşmesi, bilincinin ve bilinçdışının eserleri üzerindeki kontrolü üzerine seçilen özel eserlerden oluşan sergi, 27 Mart – 20 Mayıs tarihleri arasında izlenebilecek.

Ayn Art Gallery direktörü Selçuk Sepici ve sanat danışmanı Şanel Şan Sevinç’in ortak projesi olan sergi için ikili; ‘’Hayatımızda dokunduklarımızı nelere çevirdiğimizi, ruhumuzun ve elimizin değdiği alanların nelere dönüştüğünü, bu dönüşümde madde-bilinç-ruh ilişkisini sanatçıların maddeleri dönüştürerek yarattıkları eserler üzerinden sorguluyor’’ ifadesini kullanıyor.

Eğer öyleyse ve yaratılan eser aslında sanatçının da kim olduğuna ışık tutuyorsa, demek ki ruh aslında yaratılan tüm eserlerin malzemesi/maddesi olmuyor mu? Sorusunun iletildiği sanatçıların eserlerinden özel bir seçki Ayn Art Gallery’de sanatseverlerle buluşacak.

Malzemeler ile girdiği ilişki ve yolculuk sonucunda, sanatçının ruhundan üfleyerek ortaya koyduğu eser içinde seçimlerinin ve insan elinin rolü nedir, insan eli ve ruhu değdiği andan itibaren insan-madde ilişkisi hangi boyuta taşınır gibi soruları da bünyesine alan sergide, görünenin ötesindekilere değinebilmek hedefleniyor.

Sergide yer alan sanatçılar:

Canan Ustaoğlu Savaş, Tan Taşpolatoğlu, Ünsal Bahtiyar, İskender Giray.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin