İstanbul Tasarım Bienali

59 B izlenme  
10.12.2020

İSTANBUL’UN İLK TASARIM BİENALİ 13 EKİM’DE BAŞLADI

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak, 40. yılında İstanbul’un ilk Tasarım Bienali’ni hayata geçiriyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda gerçekleştirilecek İstanbul Tasarım Bienali, 13 Ekim-12 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbullularla buluşacak.
13 Ekim’de kapılarını açacak İstanbul Tasarım Bienali, kentsel tasarım, mimarlık, endüstri ürürnleri tasarımı, grafik tasarım, moda tasarımı, yeni medya tasarımı gibi başlıca alanlar ve ilgili tüm yaratıcı ürün ve projeleri kapsayan sergileri ve etkinlikleriyle, iki ay boyunca İstanbul’u tasarım kentine dönüştürüyor .
İstanbul Tasarım Bienali, bienal küratörleri Emre Arolat ve Joseph Grima’nın, Londra Tasarım Müzesi Direktörü ve İstanbul Tasarım Bienali Danışma Kurulu Üyesi Deyan Sudjic tarafından belirlenen “Kusurluluk” (Imperfection) temasını, kendi bakış açılarıyla yorumlayarak oluşturdukları iki farklı sergi mekanı yarattı.
Emre Arolat’ın İstanbul Modern’de “Musibet” başlığını taşıyan sergisi ile Joseph Grima’nın Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda yer alacak “Adhokrasi” başlıklı sergisi, 46 ülkeden 200’uün üstünde tasarımcı ve mimarın, objelerden video yerleştirmelerine maketlerden açık alan düzenlemelerine, fotoğraflardan ziyaretçilerin kendi tasarımlarını yaratabilecekleri interaktif araçlara uzanan yaklaşık 100 projesini bir araya getirecek.
İstanbul Tasarım Bienali, iki ana serginin yanı sıra, Akademi Programı, Atölye Çalışmaları sergileri, Paralel Katılımcı etkinlikleri ve TasarımYürüyüşleriyle şehrin farklı noktalarına yayılacak. Bienal, tasarım odaklı belgesel ve filmlerden oluşan Yaratıcı Film Kuşağı gösterimleri, söyleşi ve panellerle tasarım konusundaki farklı tartışma noktalarını İstanbul’un kültür yaşamının guündemine getirecek. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında gerçekleştirilecek tuüm etkinlik ve sergi mekânları Tasarım Bienali Yaratıcı Kent Haritası ile takip edilebilecek.

Müzik;Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin