d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Julie Upmeyer-Katmanlı Karaköy-BAUART Galeri

246 B izlenme  
10.11.2020
Julie Upmeyer
Katmanlı Karaköy
17 Eylül - 30 Ekim 2013
BAUART Galeri


İstanbul’da yaşayan Amerikalı Sanatçı Julie Upmeyer’in “Katmanlı Karaköy - Perşembe Pazarı’ndan Biçimlendirilmiş Fotoğraflar” sergisi 17 Eylül 2013 günü BAUART Galeri sergilerinin ilki olarak Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde ziyarete açıldı. Galeri 30 Ekim'e kadar açık kalacak.
Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü, İstanbul’da yaşayan Amerikalı Sanatçı Julie Upmeyer’in “Katmanlı Karaköy - Perşembe Pazarı’ndan Biçimlendirilmiş Fotoğraflar” sergisine ev sahipliği yapıyor.
BAUART Galeri sergilerinin ilki olarak açılan sergide her biri sekiz defaya kadar basılıp, kesilerek sanatçı tarafından üç boyutlu hale getirilen fotoğraflar sergileniyor.
Böylece sergideki büyük format fotoğraf yerleştirmeleriyle ziyaretçilere gerçek ölçekteki bir sahnenin içerisine adım atabileceği duygusu veriliyor.
Sergi, kültürel açıdan canlı bir metropol olan İstanbul’a yeni bir sanat alanı kazandırmayı değil, aynı zamanda yükselen sanatçıların ilk kişisel sergilerini açabileceği bir alan yaratmayı ve İstanbul’daki sanatçılarla yurtdışındaki sanatçıların karma sergilerle buluşabileceği bir sanatsal alan oluşturmayı amaçlıyor.
İstanbul’da bir Amerikalı Sanatçı: Julie Upmeyer
Julie Upmeyer günlük yaşamımızda; sokaklarda, evlerimizde, internette her gün karşımıza çıkan kağıt, plastik, yiyecek, fotoğraf gibi unsurları kullanmayı seçen bir sanatçı ve küratör. ABD, Detroit’te doğan Upmeyer’in işleri interaktif yapılar ve bölgeye özel deneyimlere odaklanmaktadır. Üç yıl boyunca Hindistan, Almanya, Avusturya, Hollanda ve Yunanistan’da gezgin bir yaşamı tercih ettikten sonra 2006’da İstanbul’a yerleşmeye karar veren sanatçı, üretimine yerleştirmeler, heykeller, performanslar ve nesneler kurgulayarak devam etmekte. Upmeyer aynı zamanda sanatçıların ikamet ettiği bağımsız ve kolektif bir üretim/buluşma alanı olan “Caravansarai” projesinin de eş yöneticisi ve kurucusudur.
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz