d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Kaan Kayımoğlu | Benim İnsanlarım-Umutlar ve Zarflar | Galeri Diani

95 B izlenme  
5.11.2020
Kaan Kayımoğlu
Benim İnsanlarım-Umutlar ve Zarflar
8- 29 Nisan 2017
Galeri Diani
 

Pixar, Dreamworks, Disney, ID software, Marvel, Zynga gibi kuruluşların 30’a yakın video oyununda Şef Animatör olarak çalışmış olan Kaan Kayımoğlu "Benim  İnsanlarım- Zarflar ve Umutlar ” çalışmaları ile 8 Nisan’dan itibaren Galeri Diani’de 

"Öğrendiklerimi, yeniden öğrenmemek için çabalıyorum diyen ve ancak bu şekilde bir çocuk gibi düşünüp, çekinmeden yaratabileceğini savunan Kaan Kayımoğlu ‘nun "Benim  İnsanlarım-Zarflar ve Umutlar ” çalışmaları 8- 29 Nisan tarihleri arasında Galeri Diani’de sergileniyor.
 
Kaan Kayımoğlu yapıtlarında çizdiği karakterleri ‘My People / Benim İnsanlarım’ diye adlandırıyor. Sanatçı “Bu karekterler bütününün, bilinen ancak görülüp söylenmeyen, bireyin yalnızlığı içinde, tekdüze giden ve kabulettirilmiş hayatına karşı, topluluk içerisinde ki müziksel yürüyüşü” olduğunu söylüyor. Tekdüzeliğe olan bu sessiz başkaldırının, acıtmadan ve kızdırmadan, ama sevdirerek, renkler ve şekiller kullanarak, sorusu olmayan ortama cevap yetiştirerek sayfalarca, panellerce çizilmiş karakterlerin omuzlarında olduğunu hissettiriyor sanatçı.
Birlikte, kalabalıkta yürüyen bu karakterler, kendi iç dünyalarından süzülüp, başkalarının içinden bakmaya başlıyorlar kendilerine. Her  biri itaatsiz gözükse de, izleyiciye kendi hikayelerini anlatma özgürlüğü veriyor.
 
Telga Südor Mendi’nin ilk önce Kadiköy Bahariye’ de açtığı daha sonra 2017 yılında Cihangir’ e taşıdığı Galeri Diani’de Kaan Kıyımoğlu’ nun “Benim  İnsanlarım-Zarflar ve Umutlar ” sergisi 8- 29 Nisan tarihleri arasında gezilebilir.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz