d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Kaan Kızılgün-İskelealtı-Galeri/Miz

100 B izlenme  
7.11.2020
Kaan Kızılgün
İskelealtı
13 Şubat - 6 Mart 2013
Galeri/Miz

Çocukluğunu deniz kentlerinde geçiren Kaan Kızılgun "iskelealtı" sergisiyle denize olan ilgisini vurguluyor. Sanatçı, çocukluktan ilk gençlik yıllarına geçerken, asıl ilgisini çekenin deniz üzerindeki yansımalar olduğunu belirterek, iskelelere duyduğu ilginin kökenini bu sergiyle açıklığa kavuşturuyor. 
 
Çocukluğunun ahşap iskelelerinin gün geçtikçe yok olmasının hüznünü taşıyan Kızılgün, sanatı aracılığıyla da iskeleleri kalıcı kılma arzusunu dile getiriyor.  Galeri/MİZ'in 2013 sezonunda çağdaş sanata kazandırdığı genç isim Kaan Kızılgün ahşap ve tuval üzerine yağlıboya, karışık teknik ve serigrafik baskı uyguluyor. Kızılgün’ün ilk profesyonel sergisine ev sahipliği yapan Galeri/Miz "iskelealtı"nı merak eden ziyaretçilerini bekliyor. 
 
Kaan Kızılgün : 
1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Pamukkale Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2008 yılında mezun olduktan sonra sanata yöneldi. Aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü’nü tam burslu kazanıp yine aynı üniversitenin Grafik Tasarım Bölümü’nde tam burslu olarak çift ana dal yapmaya hak kazandı. 2012’de İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen “Gerçekle Çizgi Arasında” adlı karma sergiye katıldı. 2013 yılında her iki bölümden mezun olan Kızılgün, yaşamını ve çalışmalarını Şile’de sürdürmektedir.

Müzik :Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz