Kadir Akorak - BOSPERAL RESİMLER II

28 B izlenme  
27.01.2021

BOSPERAL RESİMLER II
18 Ekim  – 19 Kasım 2011
Ekavart Gallery

EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, 18 Ekim’de Kadir Akorak’ın 20 yıl sonra yeniden yorumladığı “BOSPERAL RESİMLER II” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergide, 12 Adet büyük boy tuval üzerine yağlıboya son dönem yapıtları yer alıyor.  

Şiirsel duyuşlar ve yaşantıların ressamı olan Kadir Akorak, iç dünya masallarının, anılarının tadına tuvallerinde varmak ister. Galata’nın tünel uzantısının, Haliç’in gün batımının, çocukluğunun kırlardaki piknik coşkusunu, büyülü bir nostaljiye dönüştüren eski PERA yaşantılarını yapıtlarına kendisini de katmasıyla, sanatçının içinde yoğrulduğu kültürü, resimlerine yansıttığını görürüz.

Akorak’ın şiirsel fantezilerle, anılarının, yaşam görüntüleri arasında duyarlı bağlarla, ÖZGÜN ÜSLUBUYLA sanat yapıtlarında yaşanmış bir heyecanın duygusal bir karşılığı beliriyor. Sanatçının resim yüzeyine yaydığı imgeler, anılarının anlamsal bir göstergesi olurken tablolarında da yaşamaya kavuşurlar…

Bu sebeple; Kadir Akorak’ın resimlerinin hiçbir zaman eskimeyen, coşkusunu yitirmeyen bir tatla daima yaş resimler olarak kalacağına inanıyoruz..
 
EkavArt Gallery, Bospera’nın sevda yüklü bulutların gölgesinde geçmişin tatlarını yaşatan Kadir Akorak’ın resimlerini 18 Ekim- 19 Kasım arası sanatseverlerle buluşturuyor.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin