bab364e8-8b33-4cc7-8097-b6876c379e0b.jpg

''kekre'' / ''pungent''Ali İbrahim Öcal

27 B izlenme  
10.03.2021

DAİRE, Akbank Sanat Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi ve Siemens Sanat Sınırlar-Yörüngeler 06 seçkilerinden tanıdığımız resim ve video sanatçısı Ali İbrahim Öcalın ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı bu sergide bizi, yaşam ve ölüm üzerine kurduğu kendi içsel pratiklerine davet ediyor. Yaşam veren, yaşamı kutsayan iki olgu olarak ortaya konulan toprak ve anne etrafında şekillen imgeler, tuval üzerine akrilik resimlerin yanı sıra video ve yerleştirme gibi farklı disiplinlerin bir araya gelmesiyle görünürlük kazanıyor.

Burada kalma arzusunu ifade ederken kendi annesini yaşamsal bir figür olarak imleyen sanatçının çalışmaları, sonun temsili olan toprağın altına işaret ederek, yaşamın sonsuz kudretine de bir methiyede bulunuyor. Ali İbrahim Öcalın kavramsal ve biçimsel kurgusuna fotoğraflar üzerinden başladığı, edebiyat ve sinema dünyasından da çeşitli referansların takip edilebileceği, Nisan 2010dan bu yana ürettiği eserlerini içeren sergisi, 21 Eylül  23 Ekim tarihleri arasında DAİREde görülebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz