cda6e381-b82b-4a28-8a9f-2e586e932f78.jpeg

Kendine Ait Bir Masa-Galeri/Miz

117 B izlenme  
10.11.2020
Kendine Ait Bir Masa
5 Mart - 5 Nisan 2014
Galeri/Miz


Galeri/Miz 5 Mart- 5 Nisan 2014 tarihleri arasında
Canan Beykal, Emre Zeytinoğlu, Fatoş Beykal, Mürteza Fidan,
T. Melih Görgün, Güler Ateş, Hülya Küpçüoğlu, Sabrina Osborne, Froso Papadimitriou, Jonathan Bradbury, Nazım İrem ve Nezaket Ekici'yi 
“Kendine Ait Bir Masa” da bir araya getiriyor. 
Masanın hem sanat hem de edebiyatta çok güçlü bir motif olarak yer aldığı belleklerdedir. 5 Mart – 5 Nisan 2014 tarihleri arasında Galeri/MİZ’de yer alacak olan “Kendine Ait Bir Masa” sergisini, masa üzerine unutulmaz yorumlar yapan söz konusu yazar ve sanatçıları anımsamadan görmek, bir şeylerin eksik kalmasına neden olabilir.
Galeri/MİZ’in 2013’te başlattığı proje bazlı çağdaş sanat sergilerinin ikincisini oluşturan bu sergi, zengin çağrışımlarıyla modern yazın ile çağdaş sanatın en ünlü masalarına yaptığı açık/örtük göndermelerle, çağdaş sanatın son on beş yılında sanatçı tavrını yeniden hatırlatma fırsatı sunuyor. 
Videodan yerleştirmeye, üç boyutlu objeden sanatçı kitabına uzanan formlarla projeye katılan sanatçıların ortak masası, izleyiciyi oturup çalışmaları incelemeye davet ederken, bir yandan da, işlerin üretiminde izleyicinin görünmeyen ortaklığını ima etmesiyle çok özgün bir girişim olarak karşımıza çıkıyor.  
Öncelikle, projede yer alan sanatçıların bir grubunun, çağdaş Türk sanatının öncü isimleri olması ve söz konusu sanatçıların işlerinin simgesel çalışmalar olması, sergiyi bir dönem sergisi olarak öne çıkarıyor. 
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz