ekavbanner1.jpg.jpg

''Kırılgan Yansımalar'' Claire Arkas

31.260 izlendi
Kırılgan Yansımalar”  Claire Arkas
EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, Resimlerinde ahenk içerisindeki renkleri tuval üzerinde zarif ve kırılgan hatlarla, kimi zaman ise yoğun ve güçlü yüzeylerle resmeden, özgün sanatçı Claire Arkas’ın eserlerini 13 Ekim – 31 Ekim Tarihleri arasında Ekavart Gallery’de sanatseverlerle buluşturuyor.

Resimlerinde Ev içi sahnelerinde yer verdiği eşyalar ve figürler, sanatçının da belirttiği üzere hep resmedilen mekânın gerçekçiliğine ve yaşanmışlığına melankolik bir gönderme yapıyor. Figürlerin tekilliği; dış mekanların ıssızlığı; iç mekanlarda ise kimi kez toplanmış eşyaların, duvardan indirilmiş gözüken çerçevelerin izleri de bu yaşanılmış ancak artık durgun, sessiz atmosfer hissine eşlik ediyorlar. Buna karşılık tuvallerindeki parlak renklerin varlığı, ara sıra ortaya çıkan kadın figürüyle birlikte resmedilen mekana yine hayat duygusunu kazandırıyor.

Serbest fırça vuruşlarının yanında kumaş gibi yüzeylerde ince bezemeleri tuvaline ayrıntıcı bir anlayışla aktaran Claire Arkas, gözlem gücünün yanı sıra eğitimini almış olduğu Paris Güzel Sanatlar Akademisi’ne bağlı geliştirdiği teknik becerisini, benzersiz bir duyarlılıkla bu eserlerinde izleyicilerine sunuyor. Ekavart Gallery, 13 Ekim– 31 Ekim 2009 tarihleri arasında, mekânlarda ışığın yarattığı yansıma ve hassasiyet kompozisyonlarına romantik dokunuşuyla yaşam katan sanatçı Claire Arkas’ın “Kırılgan Yansımalar” sergisine davet ediyor.
Ekavart Gallery Süzer Plaza No:15 Gümüşsuyu - İstanbul
www.ekavartgallery.com


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG