f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

''Liderlik'' - TEVİTÖL

34 B izlenme  
3.12.2020

EKAV/Eğitim, Kültür, Araştırma Vakfı, Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında TEVİTÖL öğrencilerinin “Liderlik” konulu karma resim sergisine, 27 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ev sahipliği yapıyor

.
İstanbul – Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin (TEVİTÖL) üstün yetenekli öğrencilerinin “Liderlik” konulu karma resim sergisi 27 Nisan’da Ekavart Gallery’de açılacak. 2 Mayıs’a kadar sürecek sergide, 50 TEVİTÖL öğrencisinin eserleri sergilenecek. Sergi ile geleceğin liderleri olarak bakılan ve bu yönde eğitilen öğrencilerin, “Liderlik” kavramı ile ilgili yorumlarını resim ile yansıtmaları amaçlandı. Ekavart Gallery’de bir hafta süreyle gezilebilecek sergideki tablolar ayrıca eğitime destek amaçlı satılacak.

Tabloların satışından elde edilecek gelir, TEVİTÖL’e ve çabalarını teşvik etmek amacıyla öğrencilere aktarılacak. Türkiye’de lise düzeyi yaş grubundaki üstün yetenekli çocuklara, yaratıcılıklarını ve kabiliyetlerini keşfetme ve geliştirme konusunda karma ve yatılı olarak eğitim veren tek kurum olan TEVİTÖL’de, görüşlerini yaratıcı bir biçimde dile getirebilen, özdisiplinli, özsaygılı, evrensel ve ulusal değerleri özümsemiş, topluma yön verecek liderler yetiştirilmesi hedefleniyor. Bu doğrultuda eğitim gören ve kendini her alanda geliştiren öğrencilerin, düzenleyecekleri bu sergi ile sanata da olan yeteneklerini göstermeleri hedefleniyor.

Devamı

Seçtiklerimiz