80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

Linie Line Linea | Millî Reasürans Sanat Galerisi

104 B izlenme  
21.01.2020

 

 

Linie Line Linea

16 Ocak – 7 Mart 2020

Millî Reasürans Sanat Galerisi

 

Küratörlüğünü Volker Adolphs’un yaptığı Linie Line Linea sergisi, İFA ve Goethe-Institut İstanbul işbirliğinde Millî Reasürans Sanat Galerisi’nde 16 Ocak - 7 Mart 2020 tarihleri arasında sergileniyor.

 

Linie Line Linea sergisi, Almanya’da yaşayan ve çalışan, çizimi kendi çalışmalarının merkezine oturtan yirmi sanatçıya ait eserleri ve serileri izleyiciyle buluşturuyor.  Irina Baschlakow, Marc Brandenburg, Monika Brandmeier, Fernando Bryce, Marcel van Eeden, Gerhard Faulhaber, Katharina Hinsberg, Pauline Kraneis, Pia Linz, Christiane Löhr, Theresa Lükenwerk, Nanne Meyer, Thomas Müller, Christian Pilz, Alexander Roob, Malte Spohr, German Stegmaier, Markus Vater, Jorinde Voigt ve Ralf Ziervogel’e ait çizimleri farklı mekânlarda yeni bir diyalog içine taşıyor. Çizime dair yaklaşımlarının sunduğu geniş yelpaze, alanın çağdaş sanat içerisindeki, asla kaybolmayan, canlı konumunu da teyit eder nitelikte. Sanatçılar, çizimin bugün ne anlama gelebileceğini, kendimize ve dünyamıza dair algımızı nasıl dile getirip nasıl değiştirdiğini sorguluyor. 

 

Sergi, Almanya’daki çağdaş çizimin genel hatlarını gözler önüne seriyor; temel unsur olarak çizginin kendisine odaklanırken dahi çizimin ne kadar çok katmanlı bir dil konuşabildiğinin altını çiziyor. Birbirinden farklı sanat araçları içerisinde çizim, kendinden emin ve özgün resimler meydana getirip bu esnada kendimize ve dünyaya ait dair algımızı şekillendirip değiştiren bağımsız ve belirgin bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

 

Sergi, 16 Ocak - 7 Mart 2020 tarihleri arasında Millî Reasürans Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz