98fbaeac-95fb-473a-9f15-e5c0eeb3dab4.jpeg

Mamut Art Project | KüçükÇiftlik Park

133 B izlenme  
4.11.2020

Mamut Art Project
21-24 Nisan 2016
KüçükÇiftlik Park

 

Akkök Holding sponsorluğunda gerçekleştirilen Mamut Art Project (MAP), bu yıl 21-24 Nisan 2016 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta görülebilecek. Genç sanatçılara alan açan ve görünürlük sağlamalarına katkıda bulunan Mamut Art Project, Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı “ulaşılabilir sanat” etkinliği olarak dördüncü yılını tamamlıyor. Bu yıl Mamut Art Project’de 1000’e yakın başvuru arasından belirlenen 51 sanatçının işleri sergilenecek. MAP 2016, bu zengin ve etkileyici serginin yanı sıra, yine ‘genç ruhlu’ bir performans programına da sahne olacak.

Mamut Art Project 2016, her yıl baharla birlikte geliyor ve genç sanat ortamını canlandırıyor. Mamut Art Project, bu yıl 21-24 Nisan tarihleri arasında, mekan sponsoru KüçükÇiftlik Park’ta 51 genç sanatçıya alan açıyor. Gelecek vaat eden isimlerin farklı disiplinlerden özgün çalışmalarını bir araya getiren Mamut Art Project 2016’nın jürisi, Banu Gündoğdu, Ömer M. Koç, Erinç Seymen, Ali Şimşek ve Fatoş Üstek’ten oluştu.

1000’e yakın başvuru arasından Mamut Art Project’de yer alabilmek için bu yıl 1000’e yakın başvuru yapıldı. Sergilenecek işler arasında yeni medya, enstalasyon, performans, illüstrasyon, fotoğraf, ses yerleştirme, sokak sanatları, heykel, video, baskı, resim ve bio-art projeler ile dijital ve interaktif projeler yer aldı.

Mamut Art bu yıl ayrıca, etkinlik mekanında gerçekleşecek bir performans serisi ve sanatçılara yönelik bir workshop programı ile daha da zenginleşiyor. Space Debris’in kurucusu Seyhan Musaoğlu’nun ve Performistanbul’un kurucusu Simge Burhanoğlu’nun küratörlüğünde 23 ve 24 Nisan’da, iki gün boyunca devam edecek performansları genç sanatçılar, Murat Bulut Aysan, Itır Demir, İ. Ata Doğruel, Gabriel EA Clark ve Ebru Sargın sunacaklar. Sergiye katılan sanatçılar için düzenlenen workshop ise yine aynı tarihlerde konuk sanatçı Katja Noppe tarafından gerçekleştirecek.

Mamut Art Project bu yıl da Akkök Holding sponsorluğunda gerçekleşiyor ve bu sayede katılımcılara daha geniş bir kitleye ulaşabilme, daha kapsamlı ve nitelikli bir toplam içinde yer alabilme fırsatı sunuyor.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz