d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Mathias Hornung ve Onur Hastürk | Echos: Defragmentology & Echos: Assimilation | Anna Laudel

124 B izlenme  
24.02.2021

Mathias Hornung ve Onur Hastürk 

Echos: Defragmentology & Echos: Assimilation

21 Ocak - 28 Şubat 2021

Anna Laudel 

Anna Laudel, Düsseldorf’ta yer alan galerisinde gerçekleştirdiği Mathias Hornung ve Onur Hastürk’ün kişisel sergilerini, “Echos” başlığı altında 21 Ocak - 28 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul’daki sanatseverlerle buluşturuyor. 

Sanatçıların ilk defa İstanbul’da sergileyecekleri yeni eserlerinin yer aldığı Mathias Hornung’un “Defragmentology” ve Onur Hastürk’ün “Asimilasyon” başlıklı sergilerini bir araya getiren “Echos”, İslam sanatının modern batı sanatıyla buluşmasından, rölyeften  dijital dünyaya geçişe kadar uzanan temaları içeriyor. Adını Türkçe’de yankı anlamına gelen “Echo” kelimesinden alan  sergilerdeki eserler, farklı temalarda ve sanat teknikleriyle üretilmelerine rağmen, geçmişle günümüz arasında kurdukları köprüyle birbirlerini Almanya’dan sonra Türkiye’de takip ederek tamamlıyor.

Mathias Hornung - “Defragmentology”

Eserleriyle teknoloji ve heykel arasındaki engelleri kaldıran Mathias Hornung, Anna Laudel İstanbul’daki ilk kişisel sergisini gerçekleştiriyor. Sergide yer alan rölyefleriyle dijital dünyaya bir bağlantı kurarak, tematik ve yapısal olarak kafa karıştırıcı çağdaş sanata gönderme yapan Hornung, bilgiye rahat erişimin ve aşırıya kaçan ilginin çok katmanlı, aynı zamanda hesaplanamaz boyutlarını sorguluyor.

Onur Hastürk - “Asimilasyon”

Kültürler ve tarihler arası kendine has bir İslam sanatı tekniği geliştiren, günümüzün öne çıkan minyatür sanatçılarından Onur Hastürk, Anna Laudel İstanbul’daki ilk kişisel sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor. 

Düsseldorf’taki kişisel sergisiyle Avrupa’da beğeniyle karşılanan Hastürk, İslam sanatının farklı üretim ve teknik tarzlarını, Henri Matisse ve Andy Warhol’un öncülerinden olduğu modern batı sanatıyla buluşturuyor. “Asimilasyon” sergisinde Hastürk üretimlerini 3 ilgi çekici seride sunuyor; Matisse’e Saygı, Warhol’a Saygı ve Klasik Minyatür.

Mathias Hornung ve Onur Hastürk’ün “Echos” sergisi kapsamında ilk defa Türkiye’de sergileyecekleri yeni ve son dönem üretimlerinin yer aldığı, heykel, minyatür ve rölyef  dahil olmak üzere farklı türlerdeki eserleri, 28 Şubat 2021 tarihine kadar Anna Laudel’de görülebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz