ekavbanner1.jpg.jpg

Mehmet Gazioğlu | Dönüşüm | Galeri/Miz

103 B izlenme  
15.11.2019

Mehmet Gazioğlu

Dönüşüm

12 Kasım – 7 Aralık 2019

Galeri/Miz

 

Galeri Miz, 12 Kasım – 7 Aralık 2019 tarihleri arasında Mehmet Gazioğlu’nun “Dönüşüm” adlı kişisel sergisiyle izleyici ile buluşuyor. 

Mehmet Gazioğlu’nun metal heykeller ile ortaya koyduğu, hazır nesne, rastlantısallık, kurgu, ifade ve soyutlama kavramlarını sorguladığı bu sergi, izleyiciyi birçok olgunun kesiştiği noktada sorgulayan, yeniden bakmayı öneren sanatsal bir deneyime davet ediyor.

Nilgün Yüksel, sergi için kaleme aldığı metinde onun yapıtlarına dair günümüz yaratım anlayışının sınırlarından yola çıkarak şu saptamalarda bulunuyor: “Mehmet Gazioğlu’nun yapıtları, günümüzün bakış açısına eklemlenen, görünmeyeni görünür kılan, farkında olmadığımız, görmediğimiz için dünyamızda yer almayan görüntüleri somutlaştıran, bilim ve sanatın ortak paydalarındaki açığa çıkışı yeniden hatırlatan bir yapı sergiliyor. Yapıtın temsili, betimlemeleri, kuralları aştığı bu çağda Gazioğlu içinde büyüdüğü, devindiği, sanayi alanına ait malzeme olan metali sanat nesnesine dönüştürüyor. Yalnız sadece biçimlendirerek değil zaten malzemenin içeriğinde olanı ortaya çıkararak ve sonra onu katmanlaştırarak…”

 

12 Kasım Salı günü açılan olan sergi 7 Aralık 2019 tarihine kadar sanatseverlerle buluşuyor.
 

Müzik:Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz