80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

Mert Özgen | Arızalı / Broken | Galeri/Miz

101 B izlenme  
3.10.2019

Mert Özgen

 Arızalı / Broken

1 – 29 Ekim 2019

Galeri/Miz

 

Galeri/Miz, 16. İstanbul Bienali ile birlikte açılacak yeni sanat sezonuna Mert Özgen’in dördüncü kişisel sergisi “Arızalı/Broken” ile Merhaba diyor. 

Arızalı/Broken sergisi, sanatçının kurguladığı günlük hikayelerdeki arızalı, güvensiz, bozuk ve yıkıcı duygu biçimlerini tasvir eden portreleri resmetmesini inceliyor. Mine Söğüt, sergilenen tablolardan yola çıkarak kaleme aldığı önsözünde, izleyiciye Özgen’in resmettiği tablolardaki yüzlerin karşısına geçerek onların duygularını ve düşüncelerini anlamaya çalışmaları için çağrıda bulunuyor.  “Cesaretiniz Varsa” diye yazıyor Söğüt; “cesaretiniz varsa şayet, arızalı, bozuk ve yıkıcı olan her ne varsa onun kabulüyle gerçeğe ulaşabilirsiniz. Ancak böylelikle güzel daha güzel ve gerçek daha gerçek olacaktır”. 

 17 yağlıboya tablodan ve 6 adet seramik maskeden oluşan Arızalı/Broken sergisi, Mert Özgen’in insan suretine ve ruh haline duyduğu yoğun ilgiyi gözler önüne sererek, izleyicinin tablolarda resmedilen gözlere bakarken kendi içine bakmasına olanak sağlıyor. 

Sergi 29 Ekim 2019 tarihine kadar sanatseverlerle buluşuyor.

 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz