Murat Tomruk | İz | Galeri/Miz

94 B izlenme  
5.11.2020
Murat Tomruk
‘İz’
10 Ekim - 2 Kasım 2015
Galeri/MİZ
 
Fotoğraf sanatçısı Murat Tomruk, yeni sergisinde peşinde iz sürdüğü anların, manzaraların ve mekanların fotoğraflarını sanatseverlerle paylaşıyor. Bilinen yerleri kendi bakış açısıyla yorumlayarak, hem göze hem de duygulara hitap ediyor.
İçinde yaşadığımız vahşi dünyanın keşmekeşi içinde sıradanlaşan hayatlarımızda, izleyicilerine küçük bir pencere açmayı hedefliyor.
Aynı zamanda Koç Topluluğu’nda üst düzey yönetici olarak görev yapan Murat Tomruk, Galatasaray Lisesi’ndeki öğrencilik yıllarında başlayan fotoğraf yolculuğuna, daha iyi fotoğrafın ‘İZ’ ini sürerek devam ediyor. 
 
Murat Tomruk
1964’te İstanbul’da doğdu.  Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Massachusetts Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Murat Tomruk, ilk yüksek lisansını Pennsylvania Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde, ikincisini ise Koç Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Çeşitli ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında ödül sahibi olan Murat Tomruk, ilk kişisel sergisini Mayıs 2012’de İstanbul’da açtı. İFSAK üyesi olan Tomruk, Koç Topluluğu’nda üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. 
 
Galeri/Miz
Çağdaş sanat için bir platform olma hedefiyle açılan Galeri/Miz, 19 Ekim 2011 tarihinde İstanbul Teşvikiye’de açıldı. Çağdaş Türk sanatının yanı sıra uluslararası sanatı da sergilemeyi mekân politikası olarak belirleyen Galeri/Miz, yerleşik sanatçılar için olduğu kadar genç sanatçılar için de bir mekân olma özelliği taşıyor.
 
Çağdaş ve modern sanatı sergilemenin dışında alanlarında seçkin konukların katıldığı söyleşi programları ve güncel sanat konularında hazırladığı seminer programlarıyla İstanbul kültür ortamında yerini alıyor. Galeri/Miz, tüm kültür kurumlarıyla işbirliğine açık olarak sosyal sorumluluk projeleri yapıyor.
 
 
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin