4f89578e-e992-48ad-ad76-c32b414d6f3c.jpg

Mustafa Karyağdı | “Puslu Zamanlar” | Galeri/Miz

150 B izlenme  
22.11.2021

Mustafa Karyağdı

 “Puslu Zamanlar” 

Galeri/Miz

20 Ekim  – 13 Kasım 2021

Galeri/Miz, 20 Ekim  – 13 Kasım 2021 tarihleri arasında sanatçı Mustafa Karyağdı’nın “Puslu Zamanlar” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Puslu Zamanlar sergisinde kullanılan figürler hepimizin hayatlarından izler taşır ve hep bir arayış içindedirler. Kaybettiklerinin farkında olmadan, arzuları ve gerçek arasındaki zıtlıkta içlerinde belli belirsiz bir yıkım da vardır. Fakat pek de acı çeker gibi bir halleri yoktur. Hayat geldiği gibi akar gider. 

Sanatçının son dönem eserlerinde, kalın boya katmanları, küçük parçaların bir araya gelmesiyle oluşan kompozisyon ve birbiriyle ahenkli monokrom renklerin oluşturduğu bütünlük, geleneksel tuval üzerine yağlıboya resim ile modern pleksi malzemenin birlikteliği dikkat çekmektedir. 

Sanatçı sergide, gündelik yaşamda hızla tüketilen imgeleri işaret eder. Her türlü bağlamdan soyutlayarak çekip çıkardığı tekil imgelerin ardındaki öyküleri inceler ve izleyiciye belleğe kazınmış suretin endişesinin kaynağını merak ettirir. “Belki de sanatçı söylenemeyeni gösterendir”. Zaten sanat da sustuklarımızdan yontularak ortaya çıkmaz mı?

“Puslu Zamanlar” sergisi 13 Kasım 2021 tarihine kadar ziyaret edilebilinir. 

Devamı

Seçtiklerimiz