d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

MüzEkol-İmoga-Swissotel Büyük Efes İzmir

230 B izlenme  
7.11.2020
MüzEkol
İmoga
İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Özel Koleksiyon Sergisi
30 Nisan - 6 Temmuz 2014
Swissotel Büyük Efes İzmir


Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat,  Büyük Efes Oteli’nin kuruluşunun 50.yıl dönümünü kapsamında “MüzEkol” IMOGA (İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi) Koleksiyon Sergisi’nin açılış kokteylinde sanat severleri ağırladı.
 
MüzEkol projesi kapsamında IMOGA’nın  (İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi) 4 bine yakın baskı eserine sahip koleksiyonundan özel bir seçki 6 Temmuz’a kadar Swissôtel’in Kordon  Salonu’nda sanatseverlerle buluşuyor. Büyük Efes Sanat işbirliğinde, Sanat Yöneticiliğini Meriç Aktaş Ateş’in üstlendiği “MüzEkol” sergisi, Türkiye’nin tek grafik sanatlar müzesi olan IMOGA’nın özel koleksiyonundan örnekleri  ilk kez bu kadar büyük çapta gerçekleşen bir organizasyonla misafirlerinin beğenisine sunuyor. 
 
Müzenin kurucusu Süleyman Saim Tekcan’ın önderliğindeki sergide Türkiye’nin en önemli ressamlarından; Adnan Çoker, Adnan Turani, Ali Teoman Germaner, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Burhan Doğançay, Ergin İnan, Erol Akyavaş, Ferruh Başağa, Mustafa Ata ve Süleyman Saim Tekcan’ın baskı tekniğiyle ürettiği orijinal yapıtlar sergileniyor. Ayrıca, sergide sanatçıların bizzat kendileri tarafında çoğaltılan ve numaralandırılan baskıları da satışa sunuluyor.
 
 
Serginin ilk gününde Süleyman Saim Tekcan,  “IMOGA ve Türkiye’de Müzecilik” konulu söyleşisi ardından düzenlenen imza gününde sanat severler ile bir araya geldi.  
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz