973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

Nesrin Esirtgen Koleksiyonu - NO.2

97 B izlenme  
7.11.2020

Nesrin Esirtgen Koleksiyonu No.2

21.12.2012 – 2.3.2013

Nesrin Esirtgen Collection

Nesrin Esirtgen Collection, 2011 Eylül ayında gerçekleşen açılışından bu yana beşinci sergisini sunuyor. İnci Eviner’in ‘Kırık Manifestolar’ sergisi ve beraberinde hazırlanan monograf yayını ile yerel ve uluslararası seyirciye kapılarını aralayan mekan, Nesrin Esirtgen’in koleksiyonundan derlenen yapıtların yer aldığı koleksiyon sergiler serisinin ilki, NO.1 ile devam etti. Ardından gelen Kerem Ozan Bayraktar ‘Kurallar’ ve sonrasında Mehmet Ali Uysal ‘Kabuk’ sergileri ise bu sanatçılar tarafından mekana özel hazırlanan yerleştirmelerden oluştu.

Nesrin Esirtgen, uzun yıllardır geliştirdiği ve özellikle son yıllarda üzerine yoğunlaştığı koleksiyonerlik tutkusunu daha da ileri taşıma isteğiyle, hem koleksiyonunu paylaşabilmek hem de Türkiye’deki sanat ortamına katkıda bulunabilmek amacıyla Nesrin Esirtgen Collection’ı kurdu. Bu mekan herhangi bir ticari kaygı taşımayan, sanatçılara hayallerindeki projeleri gerçekleştirebilmeleri için imkan sunulduğu bir platform olarak yoluna devam ediyor.

Nesrin Esirtgen Koleksiyonu’na yeni katılan çalışmalardan derlenen NO.2 sergisi hem uluslararası alanda tanınan hem de sanat ortamına henüz adımlarını atmış pek çok farklı sanatçının yapıtlarını bir arada sunuyor.   

NO.2 sergisinde yer alan sanatçılar: Bashir Borlakov, CANAN, Cevdet Erek, Daniele D’Acquisto, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Jennifer Steinkamp, Pae White, Burcu Yağcıoğlu

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin