d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Octet School Of Visual Art | Pera Müzesi

29 B izlenme  
3.12.2020

13 Ağustos – 4 Ekim 2009
Küratörler: Suzanne Anker, Peter Hristoff

Octet: School of Visual Arts’dan Seçme Yapıtlar, New York’taki School of Visual Arts’ın Güzel Sanatlar Bölümü öğretim üyeleri, mezunları ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen resim, desen, heykel, yerleştirme, fotoğraf ve dijital sanat türündeki 111 yapıttan oluşuyor.

Octet, çağdaş sanattaki güncel meseleleri ele alarak uluslararası bir kültür platformunda karşımıza çıkan birbirinden farklı yönelimleri bir arada sergiliyor. Sergi, çağdaş görsel sanatları tanımlayan sekiz kategoriden oluşuyor: İmge Olarak Sözcük, Post-Pop ve Tabloid, Malzeme Önemlidir, Bedensel ve İlahi, Dünya Oyunları, Anlatı Öncelikleri, İlişkisel Estetik ve Kimlik ve Kimlik Politikaları.

Octet, sanatın zaman ve uzamda sınır tanımaması, bilgi üretimi, estetik deneyim ve toplumsal sözleşmeye katılım konularını anlamaya, düşünmeye ve yeniden düşünmeye yönelik arayışları bu seçkiyle bir arada sunuyor.
Yaklaşık 60 yıldır misyonunu ve vizyonunu profesyonel anlamda sanatçılar ve/veya ilgili alanlarda çalışmaya yetkin bireyler yetiştirmek olarak belirleyen Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen bir sanat kurumu olan New York School of Visual Arts ve her yıl genç sanatı farklı işbirlikleriyle izleyiciyle buluşturan Pera Müzesi, sanatın çağdaş konularının tartışıldığı bu sergiyle uluslararası bir kültür platformu yaratıyorlar.

Devamı

Seçtiklerimiz