d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Ön izleme | Galeri 77

114 B izlenme  
28.01.2021

Ön İzleme

30 Aralık 2020 – 30 Ocak 2021

Galeri 77 

Galeri 77, Contemporary İstanbul 2020 etkinliği için planladığı sergide yer alan on beş sanatçının eserlerinden oluşan çok özel bir seçkiye 30 Aralık 2020 - 30 Ocak 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Sadelik ve karmaşanın bütünleştiği sergi, farklı kuşaklardan sanatçıların çeşitli üslup ve tekniklerle ürettiği ekspresyonizmden sürreal işlere, neo pop-art’tan deneysel sanata, soyut ve hatta minimalist eserlere uzanan çok geniş bir yelpazeden oluşuyor. 

Pandemi koşulları sebebiyle Contemporary İstanbul 2020 bu yılki etkinliği, fiziki olarak önümüzdeki Nisan-Mayıs aylarına ertelerken 21 Aralık - 6 Ocak tarihleri arasında ise sadece sanal ortamda gerçekleştirme kararı almak durumunda kaldı. Her ne kadar fuar sanal ortamda üç boyutlu olarak detaylı izlenebiliyor olsa da eserlerle karşı karşıya geldiğimiz anki hazzı yakalamak pek mümkün görünmüyor. Galeri 77, işte bu etkinliğe özel hazırladığı sergide yer alan işlerden büyük bir titizlikle seçerek oluşturduğu çarpıcı bir seçkiyi Karaköy’deki mekânında ziyaretçilerin yakından inceleyebilmelerine olanak sağlayacak şekilde tüm sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

“Ön İzleme” ismini taşıyan sergi, galerinin yurt içi ve dışından temsil ettiği sanatçılar arasında yer alan Zeynep Akgün, Narek Arzoumanyan, Roman Babakhanian, Gurgen Babayan, Berkay Buğdan, Vahram Davtian, Sedat Girgin, Vav Hakobyan, Mehmet Resul Kaçar, Mesut Karakış, Daron Mouradian, Kirkor Sahakoğlu, Evgenia Saré, Sayat Uşaklıgil ve Leo Leo Vardanyan’ın fuar için özel olarak ürettiği birbirinden seçkin eserlerden oluşuyor. Hayatın çılgın anlarının karikatürize edildiği eserler, dinginliğin resmedildiği eserlerle tamamlanıyor. Tıpkı hayatımız gibi karmaşa ve sadeliği bir araya getiren bu seçki, zıtların bütünlüğünü mükemmel biçimde gösteriyor. 

Devamı

Seçtiklerimiz