3a7e4156-a51b-4e86-8628-bf6c58d1ed0d.jpeg

Özgür Demirci | Katl-i Nefs | Galeri/Miz

96 B izlenme  
5.11.2020
Özgür Demirci
Katl-i Nefs
19 Ocak - 14 Şubat 2016
Galeri/Miz


Galeri/Miz, eserlerinde daha çok geleneksel Türk resim sanatının karakterini belirleyen öğelerden yararlanan, çağdaş sanatın öne çıkan isimlerinden biri olan genç sanatçı Özgür Demirci’nin yeni sergisine ev sahipliği yapıyor.  Sergi, 19 Ocak 2015 – 14 Şubat 2016 tarihleri arasında     Galeri/Miz’de görülebilir.
Eserlerinde daha çok geleneksel Türk resim sanatının karakterini belirleyen Özgür Demirci, bezeme, motif ve süslemelerden yaralanıyor. Bu motifleri modern biçim ve öğeleri süsleyecek şekilde kullanan sanatçı yeni ve farklı modern bir üslup yaratmaya çalışıyor. Zaman zaman doğu mistisizmini temsil eden ve Türk sanatçıları tarafından görmezden gelinen yaşadığımız coğrafyanın kültürel kodları, kadim minyatür sanatı, çalışmaların konusunu oluşturabiliyor. Geçmişin temsiliyetini resimlerine imge ve renklerle taşırken modern ve yeni bir üslup yaratma kaygısıyla hareket ediyor.
ÖZGÜR DEMİRCİ
1977 yılında Kayseri’de doğan Özgür Demirci, Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden mezun oldu. Bugüne kadar kişisel ve çeşitli karma sergilere katılan sanatçının yazıları Şehir, Yalın Ayak, Şiiri Özlüyorum, Ada, Kül Eleştiri, Güney, Varlık, Karakalem, Bireylikler, Koridor, Lacivert, Onaltıkırkbeş, Şair Çıkmazı dergilerinde yayınlandı. Demirci çalışmalarını Beyoğlu’ndaki atölyesinde devam etmektedir.

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz