d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Pınar Ervardar | Işıklı Düşlerim | Nazım Hikmet Kültür Merkezi

83 B izlenme  
2.11.2020

Pınar Ervardar

Işıklı Düşlerim

23 Kasım - 13 Aralık 2018

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Pınar Ervardar’ın “Işıklı Düşlerim” adındaki yeni sergisi Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde ziyarete açılıyor. 

Resim ve fotoğraf gibi sanatın iki önemli dalında üretimlerini sürdüren Pınar Ervardar, “Işıklı Düşlerim” adını verdiği yeni sergisinde resmin ve fotoğrafın ışıkla girdiği ilişkiyi görünür kılıyor. 

Pınar Ervardar, “ışık” üzerine odaklandığı bu sergide ışığı hem vizörden takip ediyor, hem de tuvalde bu arayışı sürdürüyor. 

Fotoğraf ile resim birleşiyor 

Sanatçının 2017’de Florensa Bienali’nde, 2018’de Chianciano Bienali’nde Fotoğraf Dalı’nda iki 2.lik Ödülü alan “Ay Fotoğrafları” serisinin de yer aldığı bu sergi, fotoğrafın üretim dilini; resmin renkler, ışık ve çizgiyle kurduğu ilişkiyi birleştiriyor. 

Sergide ay fotoğraflarının yanı sıra sanatçının resimlerinden oluşturduğu enstalasyonlarının uzun pozlama ışık oyunlarıyla çektiği yeni seri fotoğrafları ve bu seriden etkileşimli resimleri de Nazım Hikmet Kültür Merkezinde sergilenecek. Ervardar, fotoğraftan resme resimden fotoğrafa yolculuğunda ışıklı düşler kurarken, renklerin tuvaldeki ritmini de takibe alıyor. 

Sanatçının izleyiciyi ilginç bir deneyime de sürükleyeceği ve 23 Kasım’da açılacak olan sergi 13 Aralık tarihine dek açık kalacak. 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz