d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Pınar Selimoğlu- " ... "-Niş Art Gallery / Galeri Bonart

29 B izlenme  
6.01.2021
Pınar Selimoğlu
" ... "
Niş Art Gallery ve Galeri Bonart

"Sözcüklerin, tariflerin bittiği yerde, başka adlandıracak kelime bulamadığım için 'sanatım' başlıyor" diyen ressam Pınar Selimoğlu'nun; 77 eserini sanatseverlere sunduğu "…" adlı sergisi Niş Art Gallery ve Galeri Bonart'ta açıldı!
Sanat çalışmalarına 1992 yılında Yavuz Plevneli ile birlikte seramikle başlayan Pınar Selimoğlu, resim sayfasını 2000-2007 yıllarında Yusuf Taktak, Altan Çelem ve Server Demirtaş ile açtı. 2000 – 2010 yılları arasında Atölye 83'te resim çalışmalarında bulunan ressamı Ebru sanatı ile tanıştıran isim ise Erhan Büyükakıncı oldu. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Kadıköy Sanatçılar Derneği üyesi olan Selimoğlu, yurt içinde ve yurt dışında birçok karma sergiye katılarak adını duyurdu.
"Bir tarafım hayatıma bir anlam, hedef, felsefe, varoluş nedeni gibi kendimi önemli kılacak giysiler ararken, diğer tarafım en ilkel yanlarıyla kendimce kabul edilmek için çırpınıyor" diyen Pınar Selimoğlu; sözcüklerin, kelimelerin bittiği yerde, başka adlandıracak kelime bulamadığı için sanatının başladığını ifade ediyor.
Sergisinin adını "…" koyan sanatçı buna sebep olarak; üç noktayı çok fazla kullandığını ve kimi zaman üç noktanın anlattığını, edebiyatın bile anlatamadığını belirtiyor. Eserlerini adlandırıp onlar hakkında herhangi bir yorum yaparak insanlarda çağrışım uyandırmayı tercih etmediğini vurgulayan sanatçı 77 eserini sanatseverlere buluşturuyor. Selimoğlu; bu sayının tesadüf olmadığını, oğlunun 07.07 tarihinde doğduğunu, kendisinin 7 gelişim aşamasından geçtiğini bu yüzden 7 sayısının hayatında özel bir yeri olduğunu vurguluyor. 
 
Pınar Selimoğlu'nun, "…" adlı sergisi için izleyicileri; anlatmadan anlamak, kendi dünyalarında gezinme hazzını vermek ve tamamlanmamışları hep beraber tamamlamak için Niş Art Gallery ve Galeri Bonart'ta açtığı sergisi 20 Mayıs 2012 tarihine kadar gezilebilir.
 
Devamı

Seçtiklerimiz