“Primordial / Ezeli” Ross Lovegrove

21 B izlenme  
3.12.2020

Galerist, dünyaca ünlü İngiliz tasarımcı Ross Lovegrove’un (Galler, 1958) büyüleyici tasarım koleksiyonunu içeren kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Saf biçimler oluşturma arayışında yeni malzemeler, süreçler ve teknolojiler kullanarak, kendisini çağdaş sanat ve tasarım dünyasında farklılaştırmayı başaran Lovegrove’un sergisi, 24 Ocak – 28 Şubat tarihleri arasında Galerist’te gezilebilir.

Sergi, alüminyum ve karbon liflerin olabilecek en üst sınırlarına kadar esnetilmesi ve şekillendirilmesiyle oluşturulan tasarımlardan meydana geliyor. Sergi ayrıca Lovegrove’un karbon lifi kullanarak tasarladığı ve dünyada ilk defa Galerist’te sergilenecek “Ridon” isimli motosikleti de içeriyor. Lovegrove’un deneysellik tutkusunu yansıtan sergi, tasarımın biyoloji ve sanat gibi alanlarla kesiştiği noktalarda malzeme, teknoloji ve formun sınırlarını zorluyor. ‘

Primordial/Ezeli’ sergi kitabı, dünyanın en önemli grafik tasarımcılarından, Londra merkezli, Fernando Gutiérrez tarafından hazırlandı. Sadece 220 kopya ile Londra’da basılan kitabın tüm edisyonları Ross Lovegrove imzalı.

Devamı

Seçtiklerimiz