d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Reyhan Abacıoğlu & Sema Barlas | AN'lara ve ANI'lara dair | Lotus Art Shop

138 B izlenme  
31.08.2023

Reyhan Abacıoğlu & Sema Barlas

AN'lara ve ANI'lara dair

12 Mayıs - 16 Haziran 2022

Lotus Art Shop

http://www.lotusartshop.com/#

12 Mayıs, Perşembe günü Lotus Art Shop’ta açılışı yapılan sergide, iki usta sanatçının son dönem çalışmalarından geniş bir seçki sunuluyor. “An’lara ve ANI’lara dair” başlıklı sergi, 16 Haziran 2022 tarihine kadar görülebilecek. 

İstanbul- Açıldığından bugüne nitelikli sanat etkinlikleri düzenleyerek seçkin çağdaş sanatçılarımızı ağırlayan Lotus Art Shop, bu ay ünlü sanatçılarımız Reyhan Abacıoğlu ve Sema Barlas’ın eserlerine ev sahipliği yapıyor. Farklı disiplinlerden gelen iki sanatçı resim çalışmalarını Izmir’de, yıllardır birlikte, aynı atölyeyi paylaşarak sürdürüyorlar. Aynı çatı altında, ayrı tarzlarda olsa da, aynı heyecan ve özenle sürekli üretiyorlar. Reyhan Abacıoğlu, soyut resim alanında ustalaşmış, ün kazanmış; Sema Barlas ise günümüzde figüratif resmin önemli bir ismi olmuş. 

Izmir Eğitim Enstitüsü kökenli Reyhan Abacıoğlu, resimlerinde, lekenin soyut etkisini dokusal öğelerle yoğunlaştırıp yer yer figür illüzyonlarına yol açan soyut dışavurumcu bir anlatım kullanmaktadır. Sanatçı’nın 40’ı aşkın kişisel sergisi olmuştur. Reyhan Abacıoğlu, en yenisi, 25 yılda bir seçkin kültür insanlarına verilen Izmir ödülü olmak üzere, sanatçı kişiliği ile 9 önemli ödüle layık görülmüştür.    

Resim eğitimini Kanada’da, Ottawa School of Art’ta tamamlayan Sema Barlas, portre ve çok figürlü resimlerinde, anatomik güzellik yerine duygulara vurgu yapan bir anlatımı benimsemiştir. Böylelikle onun resimleri, aynı zamanda felsefi bir derinlik barındırır. Başta Kanada, Amerika ve Türkiye olmak üzere, çeşitli yerlerde 20’den çok kişisel sergi açmış olan Sema Barlas, ‘AN’lar ve ANI’lara dair..’ başlıklı bu sergide, pandemi sürecindeki kişisel yolculuğunu yansıttığı son dönem çalışmalarını sergileyecek. Barlas’ın eserleri, geçmişi bugüne taşıyan özelliği ile de ayrı bir önem taşıyor. 

Sergi,16 Haziran 2022  tarihine dek Arnavutköy’deki Lotus Art Shop’ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Devamı

Seçtiklerimiz