Sabancı Üniversitesi VA 328 Öğrenci İşleri Sergisi

25 B izlenme  
28.11.2020

Kendini ifade etmenin yolunu fotografta arayan 22 genç sanatçı, gençlerin diline en çok kulak veren çağdaş fotoğrafçılardan Murat Germen'in önderliğinde fotoğrafseverlerle buluşuyor


Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek olan sergideki işler, Murat Germen tarafından Sabancı Üniversitesi'nde verilen VA328(Sayısal ve Fotografik Görüntüleme) dersi öğrenci işlerinden oluşuyor. Ders kapsamında genç fotoğrafçıların çağdaş fotoğraf pratiğinde kendi fotografik ifadelerini oluşturmak için gerekli donanımı edinmeleri, yaratıcı ve eleştirel bir bakış açısı geliştirmeleri, vermek istedikleri mesajı iletme yollarını keşfetmeleri ve fotografta etik kuralları benimsemelerini amaçlayan çeşitli projeler bulunuyor. Öğrencilerin yaratıcı fikirlerini yönlendirebilecekleri bu projeler, Orhan Cem Çetin gibi Türk fotografının önde gelen isimlerinin de bulunduğu bir jüri tarafından değerlendiriliyor.

'Özportre', 'tipoloji', 'mekanın ruhu', 'bir daha olmayacak' gibi konuları içeren projelerden çarpıcı bir seçki sunacak olan Sabancı Üniversitesi VA 328 Öğrenci İşleri Sergisi, 10 Şubat 2010'dan 27 Şubat 2010 tarihine kadar devam edecek.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin