Sahte Karşılaşmalar Alanı Beyza Boynudelik

25 B izlenme  
11.11.2020

Beyza Boynudelikin Sahte Karşılaşmalar Alanı adlı sergisi, 24 Mayıs 2010 tarihinde 44Ada …Güncel yaşam trajedileri ve giyilmiş roller, ardına saklanılan maskeler...

Gündelik yaşamdaki tuhaf aksaklıklar ve etkileri.. Sanatçı, bugünün bireyinin; gündemi inanılmaz bir hızla değişen kent yaşamında, bir yandan çizilen ideal metropol insanı şablonunun içini doldurmaya çalışırken; diğer yandan tepkisiz, duygusuz, neredeyse belleksiz ve yalnız hale gelişinin izlerini, resimleri aracılığıyla görselleştiriyor.

Fastfood haberler ve pembe dizi hayatların, bireyin zihninde, gerçek trajedilerden daha fazla iz bırakmasını eleştirirken, bireyin, kayıtsızlık maskesi altında ötekini inceleyen halini bizlere sunmak istiyor. Statü ve güç odaklı apatik kalabalıkların, Baumana göre sahte karşılaşmalar yaşayanların maskelerini işaret etmek niyetinde.

Boynudelikin, her türlü felakete rağmen fütursuzca mutlu, ama incir çekirdeğini doldurmayacak herşey için derin depresyonda olan kent insanının samimiyetini ve gerçekliğini sorguladığı yapıtları, 16 Haziran 2010 tarihine kadar 44Ada izlenebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz