Sait Mingü-Akışkan İfadeler-Mim Art & Antiques

13 B izlenme  
6.01.2021

Ressam Sait Mingü’den yeni sergi: Liquid Expressions

Ressam Sait Mingü’nün 4’üncü kişisel sergisi Liquid Expressions (Akışkan İfadeler),
Mim Art & Antiques’de (2 Mayıs’ta) düzenlenen kokteylin ardından sanatseverlerle
buluştu.

İlk sergisini 2007 yılında İzmir Alaçatı’da bulunan Kırmızı Ardıç Kuşu’nda açan ve
ardından ‘DNIWER’ (2008) ve ‘Sinir Krizi’ (2009) sergileriyle sanatseverlerin karşısına çıkan Ressam Sait Mingü, son çalışmalarından oluşan seriyi ise Liquid Expressions adı altında topladı. “Bazen bir fotoğrafı, bazen bir film karesini eskizlerimin temeline yerleştirdim…” diyen Mingü, tablolarını tuval üzerine akrilik, kağıt üzerine ecoline ve dijital tekniklerle çalışarak oluşturdu. Eserlerini “figüratif ekspresyonist” anlayışla kurgulayan ve disiplinlerarası çalışan sanatçı; ikili insan ilişkilerine ve gündelik hayattan durumlara vurgu yaparak, insan figürlerinin anlık hareket ve ifadelerine yoğunlaşmış. Mingü, dijital teknikle oluşturduğu eserlerini ise, ilk kez bu sergi de sanatseverlerin beğenisine sundu.

Sanatçının çalışmaları, 19 Mayıs tarihine kadar Hikmet Mizanoğlu ve Ali Hatemi’nin kurucusu olduğu Mim Art & Antiques’de sergilenecek…

Sait Mingü kimdir?

1977 yılında İstanbul’da doğan Sait Mingü, çocukluğunda çizgi romanları ve klasik
ressamları taklitle başladığı resim çalışmalarını, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde devam ettirdi. Öğrencilik yıllarında Serhat Gürpınar ve Recep Türüng’ten dersler aldı. Yaklaşık 5 yıllık reklam ajansı deneyiminin ardından sadece resme yoğunlaşan Mingü, çalışmalarını kişisel atölyesinde sürdürüyor.

Mim Art & Antiques

Mim Kemal Öke Caddesi Arel Apt. Kat:3 Nişantaşı / İstanbul
T: (212) 240 27 66

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin